Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

İŞKUR kapsamında en az lise mezunu okul öncesi öğretmeni alımı

İŞKUR 26 Ağustos itibari ile 50 bin 343 iş ilanı yayınlandı
Spread the love

Melek Liselerinin okul öncesi öğretmenliği eğitimi veren bölümlerinden mezun olan kişiler için İŞKUR üzerinden ilanlar yayınlanmaya devam ediyor. Türkiye genelinde pek çok farklı ilde okul öncesi öğretmeni alımı farklı kurumlar tarafından yapılacak. Kamu kurumları tarafından olduğu gibi özel sektörde de bu yönde ilanlar İŞKUR sitesinde yer alıyor. Okul öncesi öğretmenliği ilanının detaylarını ve aranan şartları haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Lise, ön lisans ve lisans mezunları okullarını bitirmenin ardından iş bulmak için öncelikle İŞKUR’a kayıt olmaları gerekmektedir. Yeni mezun olan kişiler gibi herhangi bir neden ile işinden ayrılmak zorunda kalan kişilerinde iş bulma umudu İŞKUR ile devam ediyor. Son yayınlanan İŞKUR ilanları arasında ise lise mezunu okul öğrencisi alım ilanı bulunuyor. Çok sayıda kurum tarafından iş alımı yapılacağı için aranan şartlar ve başvuru tarihleri farklılık gösterebilmektedir. Yaşadığınız şehirde ki okul öncesi öğretmen alım ilanlarına ulaşmak için İŞKUR sitesini ziyaret ermelisiniz. 

Lise Mezunu Okul Öncesi Öğretmen Alım Şartları

KPSS şartı olmadan kamu kurumlarında ve özel sektörde iş bulmanın güçleştiği günümüzde açılan bu ilanda KPSS şartı bulunmamaktadır. Herhangi bir sınava girmeye gerek olmaması ile bulunduğunuz il için açılmış olan ilanlara en az lise mezunu olmanız halinde başvuru yapmanız mümkün olacaktır. Her kurumun aradığı şartlar farklı olmakla birlikte ortak şartlarda bulunmakta ve bunlar şu şekilde belirtilmektedir.

  • Lise, ön lisans ve lisans mezunu olma
  • Sabırlı ve güler yüzlü olma
  • Çocukları ve mesleğini seven
  • Gelişime önem veren
  • Görev alacağı okulun kurallarına uymayı kabul eden
  • İletişim yönü kuvvetli
  • Dış görünümüne önem veren
  • Bilgisayar kullanmayı bilen, veri girişi ve raporlama yapabilecek
  • Veliler ile iletişim kurmada sorun yaşamayacak
  • Çalışmayı seven 

Bu şartları taşıdığınıza inanıyorsanız İŞKUR üzerinden yaşadığınız şehir ile ilgili okul öncesi öğretmenliği ilanına ulaşabilir ve başvuru yapabilirsiniz. İşe kabul edilecek adaylardan aldıkları eğitimi belgelemeleri istenecektir. Erkek adayların ise askerliğini yapmış olmaları tercih edilmektedir.