Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

İŞKUR en az ilköğretim mezunu güvenlik görevlisi alım başvuru şartları nedir?

İŞKUR en az ilköğretim mezunu güvenlik görevlisi alım başvuru şartları nedir?
Spread the love

Güvenlik görevlisi olmak pek çok gencin isteği olmakla birlikte güvenlik görevlisi olarak iş bulma olanakları sınırlı olmaktadır. Güvenlik görevlisi olarak iş bulmak isteyen kişilerde İŞKUR tarafından verilen ilanlar ile bu şansı bulabilmektedirler. İŞKUR tarafından yayınlanan yeni ilan ile Türkiye genelinde özel sektör tarafından güvenlik görevlisi alımı yapılacağı duyurulmuştur. Bu ilan ile ilgili geniş bilgileri haberimizin devamında bulabilirsiniz.

İŞKUR ilanları ile ilkokul, lise ve lisans mezunu güvenlik görevlileri yüksek maaşlı olarak alınacaktır. İlanı veren özel sektör firmaları arasında bankalar, büyük şirketlerde yer almaktadır. Güvenlik görevlisi alımı çok sayıda şirket tarafından yapılacağı için aradıkları şartlar gibi sundukları imkanlarda farklılık göstermektedir. Bazı şirketler silahlı güvenlik görevlisi ararken bazıları da silahsız güvenlik görevlisi alımı yapmaktadırlar. Güvenlik görevlisi olmak isteyen ama bunun için kimlik alma fırsatı olmamış kişilerinde başvuru yapabilecekleri ilanlar mevcuttur. 

İŞKUR Güvenlik Görevlisi Başvuru Şartları

Güvenlik ihtiyacının maksimum seviyeye çıktığı günümüzde neredeyse her yerde güvenlik görevlisi olduğunu görmekteyiz. Şirketler, plazalar, siteler, kamu kurumları, özel sektör, okullar her yerde güvenliği sağlama amacı ile güvenlik görevlileri bulunmakta ve bunların birçoğunun iş alımı da İŞKUR üzerinden olmaktadır. Bu nedenle güvenlik görevlisi olarak çalışmak isteyen kişilerin öncelikle İŞKUR kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir. Sitemizi takip ederek de burada yayınlanan haberler sayesinde güncel iş alım ilanlarını öğrenme fırsatları olacaktır. Her şirketin aradığı şartlar farklılık gösterebiliyor olsa da güvenlik görevlisi olarak çalışmak için aranan genel şartlar arasında şunlar bulunmaktadır.

  • 18 yaşından büyük ve Türk vatandaşı olmak
  • Silah kullanmaya engel bir hukuki durumu ya da sağlık sorunu bulunmamak
  • Vardiyalı çalışmayı kabul etmek
  • Askerliğini yapmış olmak (erkek adaylar için)
  • Ekip çalışmasına uyumlu ve iletişim kabiliyeti yüksek olmak

Bu özellikleri taşıyor olmanız halinde özel güvenlik memuru olmak için gerekli eğitimi alabilir ve sahip olacağınız kimlik ile de İŞKUR güvenlik personeli ilanlarına başvuru yapabilirsiniz. Yüksek maaşlı ya da asgari ücret ile işe başlayabilirsiniz.