Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

İŞKUR eğitimlerinden 380 bin kişi yararlandı

İŞKUR eğitimlerinden 380 bin kişi yararlandı
Spread the love

İŞKUR eğitimlerine katılan binlerce insan meslek sahibi oluyor. Verilen kurslarla eğitimlere katılanlara hem günlük harçlık veriliyor hem de daha donanımlı bireyler olmaları konusunda yardımlar yapılıyor. Bu kapsamda İŞKUR üzerinden eğitimlere katılan kişi sayısı da her geçen gün artıyor.

İŞKUR işsizler için dönem dönem kurslar veriyor. Ocak – Ağustos ayı döneminde düzenlenen eğitimlerde toplamda 379 binden fazla insan eğitim aldı.  Devlet aktif iş gücünü arttırmak bireyleri daha donanımlı yapmak ve geleceği hazırlamak için İŞKUR üzerinden bazı kurslar yapıyor.

Verilen bu kursların amacı insanların meslek sahibi olmasını sağlamak. Verilen derslerle birlikte birçok insan daha donanımlı hale geliyor.  İŞKUR eğitimlerine katılmak isteyen gençler yetenekleri doğrultusunda alanlara yerleştirerek daha verimli olmaları sağlanıyor. İŞKUR üzerinden başvuru yaparak eğitimlere katılabiliyor ve eğitim alınan süreçte ücret de veriliyor.

İŞKUR ülke genelinde bir takım araştırmalar yaparak gençlerin ilgi duyduğu ve geleceği olan eğitim alanlarına ait kurslar veriyor. Yapılan araştırmalar sonucunda yeni eğitim alanları oluşturuluyor ve gençlerin donanımlı hale gelmesi sağlanıyor. İŞKUR programı kapsamında eğitim alan kişi sayısı her geçen gün artıyor. Sadece 2019 yılı Ocak Ağustos içerisinde “İşbaşı Eğitim Programı”, “Girişimcilik Eğitim Programı” ve “Mesleki Eğitim Kursu” kapsamında 80 bin 210 program düzenledi. Bu programlardan toplamda 379 bin 224 kişi eğitim gördü.

Öğrencilere verilen eğitimlerde uzmanlar tarafından kontrol ediliyor.8 bin 961 okul kontrol edildi ve öğrencilere verilen eğitimin seviyesi görüldü. Daha iyi eğitim verilmesi gençlerin donanımlı hale gelmesi için kontroller devam edecek. İŞKUR üzerinden eğitimlere başvurmak için şubelere giderek İŞKUR eğitimlerine sizlerde katılabilirsiniz. Eğitim boyunca İŞKUR sizlere harçlık da veriyor.