Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

İŞKUR 164 kamu personeli alımı başvurusu internetten başladı

İŞKUR 164 kamu personeli alımı başvurusu internetten başladı
Spread the love

Kamu kurumlarında KPSS şartı olmadan iş bulmak fırsatları devam ediyor. Çeşitli kamu kurumları geçici ya da sürekli görevlendirmek üzere KPSS şartı olmadan personel alımı yapmaya devam ediyor. Lise mezunlarında KPSS şartı aranmıyor olmasının yanında Ön Lisans ve Lisans mezunu adayların KPSS’ye girmiş ve en az 60 puan almış olmaları gerekiyor. Bu ilanlar ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen kişiler haberimizin devamını okumalıdırlar.

İş arayan kişilerin dikkatle takip ettikleri iş ilanları arasında kamu kurumlarının yayınladıkları ilanlar yer alırken pek çok kamu kurumu personel alımı ilanlarını İŞKUR üzerinden yayınlamaya devam ediyor. Bu şekilde kamu kurumlarının açtıkları ilanlardan daha çok kişinin haberi olması ve başvuru yapabilmesi de mümkün oluyor. Ülkenin farklı illerinde farklı kamu kurumlarında görevlendirmek üzere alınacak personel alım ilanları İŞKUR tarafından yayınlandı ve başvurularda yine İŞKUR sitesinden yapılmaktadır. Başvuruyu yapmadan önce mutlaka İŞKUR kaydınızı yapmaya dikkat etmelisiniz. 

İŞKUR 164 Kamu Personeli Alım Şartları

Başvuruların İŞKUR sitesinden yapılacağı ilanlarda adayların başvuru yapacakları pozisyon ile ilgili gerekli eğitimi, sertifikayı ya da ustalık belgesini almış olmaları gerekmektedir. Bunun yanında erkek adayların askerliğini yapmış, ya da en az iki yıl için tecil ettirmiş olmaları istenmektedir. Kamu kurumlarında çalışmalarını önleyecek yüz kızartıcı ve devlet aleyhine işlenen suçlara karışmamış olmaları da aranan şartlar arasındadır. Kamu kurumlarında çalışan kişiler için yapılan arşiv soruşturmasından da olumlu sonuç alınması şarttır.  Bu şartları taşıyan adaylar şu şehirlerde bulunan kamu kurumları tarafından açılan ilanlara başvuru yapabilecektir. 

  • Tokat Öğretmenevi Müdürlüğü 
  • Çat Belediye Başkanlığı 
  • Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü 
  • TÜBİTAK Ankara 
  • TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Kocaeli 
  • Van İskele Öğretmenevi Müdürlüğü 
  • Çatak Öğretmen evi
  • Eti Maden İşletmeleri Müdürlüğü 
  • Aydın Emniyet Müdürlüğü

Toplam 164 kişi kamuda görevlendirilecektir. Bu ilanların verildiği şehirlerde yaşayan kişiler başvuru tarihleri için de online olarak başvurularını yapmalıdırlar. İlköğretim mezunlarının da başvurabilecekleri pozisyonlar bu ilanlarda yer almaktadır.