Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

İngiltere öğrenciler için emsal karar verdi

İngiltere öğrenciler için emsal karar verdi
Spread the love

İngiltere’de okuyan yabancı öğrenciler, mezun olduktan ardından iş bulabilmek için 2 sene henüz ülkede kalabilecek.

İçişleri Bakanlığı, 2012 senesinde alınan, mezun olduktan ardından ecnebi talebelerin 4 ay içerisinde ülkeyi terk etmesini öngören hükmü iptal etti. Böylece öğrenciler, 2012 evvel bulunduğu gibi 2 sene henüz ülkede kalabilecek ve iş bulurlarsa çalışabilecek.

2020’de Başlayacak Yabancı Öğrencileri Kapsıyor

Değişiklik, ileriki yıl lisans ve üstü bölümlere başlayacak ecnebi öğrencileri kapsayacak.

Mezun olduktan ardından çalışılacak iş kollarına tek sınırlama getirilmezken, talebelerin muhacirlik durumlarını daimi muayene ettiği malum tek kurumda okumaları gerekecek.

Bilimsel Gelişmelerin Henüz da İleri Taşınmasına Yardımcı Olacak

Başbakan Boris Johnson, farklılığın talebelere “potansiyellerini meydana çıkarma” ve İngiltere’de kariyer yapma olanağı sağladığını açıkladı.

Johnson, ayrı olarak DNA’nın tahminen 60 sene evvel Cambridge Üniversitesinde beynelmilel inceleme takımı doğrulusunda keşfedildiğini anımsatarak, nihai farklılığın bu gibi ilmi gelişmelerin henüz da ileri taşınmasına yardımcı olacağını söyledi.

Ekonomiye Katkısı 26 Milyar Sterlin

İngiltere Üniversiteler Birliği Başkanı Alistair Jarvis ise hükmün İngiltere ekonomisine yarar sağlayacağını ve ülkeyi yine “ilk seçenek edilen eğitim destinasyonu” gerçekleştireceğini dile getirdi.

İngiltere’de geride bıraktığımız yıl 450 bin ecnebi talebe eğitim görürken, bunların ekonomiye katkısının 26 milyar sterlin bulunduğu vurgulanıyor.