Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

İngilizce öğretmenlerine yeni destek

İngilizce öğretmenlerine yeni destek
Spread the love

Ulusal Eğitim Bakanlığı (MEB) ile British Council arasında uygulanan iş birliği kapsamında, İngilizce öğretmenlerinin mesleksel gelişimlerinin ve dört dil becerilerinin desteklenmesi emeliyle Türkiye ve Entegre Krallık’ta programa dayalı eğitimler gerçekleştirilecek.

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile British Council arasında İngilizce öğretmenlerinin mesleksel gelişimlerinin ve dört dil becerilerinin desteklenmesine yönelik iş birliğini içine alan mutabakat beyanı imza merasimi, Bakanlık Başöğretmen Salonu’nda düzenlendi.

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Adnan Boyacı, ecnebi dil öğretmenlerinin mesleksel gelişimlerinin 2023 Eğitim Vizyonu’nun hedefleri arasında yer aldığını ifade etti.

Eğitimdeki reformların yaşama geçirilmesinde öğretmen ve okul yöneticilerinin ehemmiyetini bildiren Boyacı, şu şekilde konuştu:

“Bu süreçte öğretmenlerimiz, okul yöneticilerimiz, sivil toplum örgütleri ve başka paydaşlarımızla toplumsal mutabakat üstüne heyeti mesleksel gelişim uygulamaları hazırlamaya çaba gösterdik. Bu çerçevede British Council ehemmiyetli ortaklarımızdan biri oldu.

Yabancı dil öğretmenlerine yönelik İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça mesleksel gelişim uygulamaları derledik. Yabancı dil öğrenimi, yöntem ve pedagojik tek mevzu olmanın yanısıra dilin kültürün içinde yaşam sürdüren tek neden olarak görülmesiyle de temaslı.

Bu tarafta ecnebi dil öğretmenlerimizin Türkiye ve yurtdışındaki mesleksel gelişim programlarını merkeze yerleştirdik.” British Council Türkiye Direktörü Cherry Gough da MEB’in 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri tarafında, İngilizce öğretmenlerinin mesleksel gelişim becerilerine katkıda bulunacakları için hoşnut olduğunu anlattı.

İşbirliği kapsamında öğretmenlere yönelik yaratıcı ve tesirli tek eğitim programının hazırlandığını ifade eden Gough, “Hem İngilizce öğretmenlerine hatta talebelerine dokunacak bu projenin heyecanını yaşıyor ve uzun soluklu olmasını diliyoruz” diye konuştu.