Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Iğdır Üniversitesi akademik personel alımı yapacak

Iğdır Üniversitesi akademik personel alımı yapacak
Spread the love

Iğdır Üniversitesi akademik personel alımı yapacağını duyurdu. İş ilanına göre 7 öğretim üyesi alınacak.
Hangi fakültelere öğretim üyeleri alınacak?
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Turizm Fakültesi, Iğdır Teknik Bilimler Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Iğdır Meslek Yüksekokulu ve Fen Edebiyat Fakültesine öğretim üyesi alımları yapılacak.
Başvuru şartları neler?
Öğretim üyesi alımı için başvuru yapacak olan adayların ALES’ten en az 70 puan, YÖK tarafından kabul edilmiş merkezi yabancı dil sınavından da en az 50 puan almaları gerekmektedir.
Adayların 657 Sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.
Öğretim görevlisi kadrolarına başvuru yapacak olan adayların en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmaları gerekmektedir.
Başvurular nasıl yapılacak?
Iğdır Üniversitesinin yayınladığı iş ilanına göre, şahsen veya posta yoluyla başvuru yapılabilir. Posta yoluyla yapılan başvurularda yaşanacak sorunlardan üniversite sorumlu değildir.
Başvuru için onaylı istenen belgelerin, Noterden, e- devletten alınan barkodlu çıktı ya da Resmi Kurumlar tarafından “Aslı Gibidir” yapılması ve onaylanması gerekmektedir.
Başvuru için istenen belgeler nelerdir?
Özgeçmiş
Nüfus cüzdan fotokopisi
Başvuru dilekçesi
Lisans/lisansüstü diploma fotokopileri (onaylı)
Onaylı transkript belgesi
ALES belgesi
Yabancı üniversite mezunlarının diplomalarının Üniversiteler arası Kurulca denkliğini gösteren belgenin onaylı fotokopisi de başvuruda istenen belgelerden biridir.
Son 6 ay içerisinde çekilen 2 adet fotoğraf
Başvuru yapacak olan erkek adayların askerlik durumlarını gösteren onaylı belgeyi eklemeleri gerekmektedir.
Adayların adli sicil kayıtları olmadığını gösteren onaylı belge eklemeleri gerekmektedir.
Onaylı SGK kayıt dökümü (kamuda çalışmayanlar), Hizmet Takip Programından (HİTAP) alınmış onaylı Hizmet Belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmaya devam edenlerle ayrılmış olanlar getireceklerdir.)
Son başvuru tarihi 20 Ağustos 2019’dur. Adayların başvuru yapmadan önce Üniversitenin resmi sitesinde yayınlanan duyuruyu incelemeleri büyük önem taşımaktadır. http://www.igdir.edu.tr/duyuru/akademik-ilan–43