Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

İBB 40 Bin Personel Alımı İddiası

İBB 40 Bin Personel Alımı İddiası
Spread the love

Son günlerde yayınlanan İstanbul Büyükşehir Belediyesinin 40 bin personel alımı yapacağı haberleri iş arayan kişiler için önemli bir fırsat gibi görülmekte. Bunun yanında bu haberin doğruluğu ve personel alımının ne zaman yapılacağına dair bilgileri haberimizin devamında bulabilirsiniz.

İstanbul ülkemizin en kalabalık şehri olmasının yanında işsizlik oranının da en yüksek olduğu şehirlerarasında yer almaktadır. İş bulmanın son derece zor olduğu günümüzde devlet kurumlarında çalışarak geleceğini garanti altına almak isteyen kişiler için bu haber büyük önem taşımaktadır. Sosyal medyada hızla yayılmaya devam etmekte olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesine ve çeşitli iştiraklerine 40 bin kişi gibi önemli sayıda personel alımı haberinin doğruluğu hakkında bilgiyi en yetkili kişiden aldık. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun tarafından yapılan açıklamada bu haberin maalesef doğru olmadığı yer almakta. Murat Ongun bu açıklamayı Twitter hesabı üzerinden yaptı ve bir anda bu konuda umuda kapılmış kişilerin umutlarının kırılmasına neden oldu.

İBB 40 Bin Personel Alımı İddiası

Bu şekilde yalan haberlerin yayılması iş arayan kişiler için aslında iyilikten çok kötülük yapılması anlamına gelmektedir. Çeşitli platformlarda yapılan haberlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde öncelikle Zabıta Daire başkanlığına, Güvenlik Müdürlüğüne ve daha pek çok bölümüne 40 bin kişi alınacağı duyurulmuştu. Bu haberler belediyenin sözcüsü Murat Ongun tarafından yalanlandı. Buna rağmen iş arayan kişiler hala bir umut olarak her gün belediyeye gitmeye ve yeni açılacak kadrolar için başvuru yapmak istemektedirler. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu da seçimler sırasında İstanbul’da yaşayan kişilerin en büyük sorunlarından biri olan işsizliğe çözüm bulacağı vaadinde bulunmuştu. 

Bu haberin yalan olması karşısında iş arayan kişilerin umutsuzluğa kapılmaması gerekiyor. Çünkü pek çok belediye, kamu kurumu ve özel şirket yeni personel alımı için ilanlar yayınlamaya devam ediyorlar. Bu ilanları sitemizden takip edebilir ve yapacağınız başvuru ile düzenli bir iş sahibi olabilirsiniz. Sitemizde iş ilanları ile ilgili güncel haberler yayınlamaya devam etmekteyiz.