Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Hollanda İslami okulları inceliyor

Hollanda İslami okulları inceliyor
Spread the love

İslam karşıtı ülkelerin başında gelen Hollanda yeni bir skandala daha imza atıyor.  Hollanda da yer alan bazı eğitim kurumlarındaki eğitim düzeni ve sistemi incelenecek. Kızlar ve erkekler birbirlerine bakamaz, kafirlerin kıyafetlerini giymek günahtır ve Allah eşcinsellikten nefret eder söylemleri olduğunu iddia eden Hollanda hükümeti ilkokul ve ortaokul seviyesinde hizmet veren İslam okullarına giderek incelemeler de bulunacak.

Bu konuyla alakalı yetkili kurumlara bilgiler gönderildi ve Hollanda hükümeti de konuyu yakından takip ediyor. Hollanda Eğitim Bakanı Arie Slob gerekli birimleri görevlendirdi ve incelemelerin başlatılması talimatını verdi.  İktidar ve muhalefet partileri de inanca dayalı eğitim sistemini değiştirmek istiyor. Bu süreçte, Anayasa da bir takım değişiklikler olacak.

Anayasanın 23. Maddesi değişecek ve böylelikle meşru olan inanca dayalı eğitim sistemi ortadan kalkacak. Hollanda hükümeti, İslami okullara yönelik araştırmalarına daha önce de başlamış anca Anayasa da olan kurallar nedeniyle herhangi bir yaptırım uygulayamamıştı. Yeni bir süreç başlıyor ve Hollanda da hükümet ve muhalif partiler birleşerek İslami okulların verdiği eğitimin önüne geçmek için çalışmalar yapacak.

Hollanda hükümeti İslami okulların vermiş olduğu hizmet ve eğitimleri yakından takip ediyor. , Hollanda’daki 52 İslami ilköğretim okulundan 44’ünün bağlı olduğu İslami Okul Yönetimleri Kurumu (ISBO) okullarda bir takım kural dışı bilgi ve eğitimlerin verildiğini tespit etti.

Çocuklara cinsellik, giyim kuşam ve sosyal davranışlar alanında yanlış bilgiler verildiği tespit edildi. Hollanda hükümeti de bu alanda çalışmalarına başladı. Verilen yanlış eğitimin nasıl olduğu araştırılacağı açıklandı.

52 İslami okulun 44’ünde incelemeler yapılacak. Okullara yapılacak incelemeler sonrasında bazı okulların kapanması bile söz konusu olabilir.