Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Hızlı Okuma Eğitmenliği programlarına kimler katılabilir?

Hızlı Okuma Eğitmenliği programlarına kimler katılabilir
Spread the love

Hızlı okuma, okunan bilgilerin tek tek hafızaya işlenmesi ve anlaşılması süreçlerini içermesi bakımından hem zaman kazandıran hem de anlama hızını da geliştiren bir uygulama tekniğidir. Bu kazanımın öğretilmesi için de hızlı okuma eğitmenliği yapan uzmanlardan destek alınması gerekmektedir. Hızlı okuma yapmak kısa süre içinde okuduklarımızı zihnimizde işlememize yardım sağlar. Okuyucuya okumasıyla ilgili farkındalık kazandırır. Hızlı kavramanın önündeki engelleri kaldırarak okuyucunun yaptığı okuma hatalarını düzeltmeye yardımcı olur. Göz hareketlerinin kontrol edilmesini sağlayarak görsel algı kapasitesinin gelişmesine katkı da bulunur. Hızlı okuma eğitmenliği sayesinde okuma hatalarından uzak etkili ve hızlı okuma yöntemleri edinmeniz mümkündür. Aynı zamanda hızlı okuma etkinliği sayesinde sözcük bilginizi de geliştirerek kısa zamanda çok verim almanız da sağlanmış olur.

Hızlı Okuma Eğitmenliği Eğitimi

Hızlı okuma tekniğini kazanımı için günümüzde online eğitimler yaygınlık kazanmıştır. Herhangi bir kursa girme zahmeti göstermeden bilgisayarlar aracılığı ile uzaktan eğitimlere katılabilirsiniz. Eğitimler çeşitli üniversitelerin açmış olduğu programlara göre yürütülmekte olup özel kurumlardan da bu eğitime katılım sağlayabilirsiniz. Hızlı okuma eğitmenliği için temel amaç anlayarak hızlı okumadır. Buradaki anlam kelimesi önemlidir. Hızlı ama boş bir okuma size yarar sağlamayacaktır. Bu nedenle de eğitim sektöründe hizmet evren kişilerin özellikle yararına olacak bu eğitim programında hem anlama kabiliyetiniz hem de okuma hızının paralel şekilde gelişim gösterecektir. Gerekli eğitim içeriklerini ve dersleri aldıktan sonra en son bir sınava girmeniz gerekmektedir. Bu sınavdaki geçme notunu aldığınız takdirde eğitimi başarı ile tamamlamış olacaksınız.

Hızlı Okuma Eğitmenliği programları

Hızlı Okuma Eğitmenliği programları

Hızlı Okuma Eğitmenliği Programlarına Kimler Katılabilir?

Okuma herkesin yaptığı bir eylem olması bakımından aslında eğitime okuma hızını geliştirmek isteyen herkes katılabilir. Ancak bazı meslek gurupların özellikle işine yarayacak olması bu meslek gruplarından katılımların daha fazla olmasına neden olmaktadır. Özellikle de eğitim sektöründen katılımlar çok olmaktadır. Şu mesleklerde katılım çoğunluktadır:

 • Edebiyat öğretmenleri
 • Özel ders veren öğretmenler
 • Türkçe öğretmenleri
 • Rehber öğretmenler
 • Psikologlar
 • Eğitim sektöründe çalışmak isteyenler
 • Kişisel gelişim alanında hizmet sunan kişiler
 • İnsan kaynakları departmanında çalışanlar
 • Kurum veya firma eğitmenleri
 • Branş öğretmenleri

Hızlı Okuma Eğitmenliği Eğitim İçeriği

Eğitime başlangıçta hızlı okumanın tarihçesi hakkında dersler yapılarak başlangıç sağlanır. Hızlı okuma tekniğinin ne olduğu, amaçlarının neler olduğu ve eğitim sonrası ne gibi değişimler olacağı hakkında eğitime katılım gösteren kişilere bilgiler sunulur. Hızlı okuma eğitmenliği programında ölçme ve değerlendirme testleri de uygulanmaktadır. Bu sayede okuma konusundaki seviyeniz ve okuma hızınız ölçülerek size uygun bir program hazırlanmış olacaktır. Eğitim beynin çalışma mekanizması ve öğrenme biçimleri hakkında bilgiler verilerek devam edip uygulamalı egzersizler ve ödevlerle pekiştirilerek kalıcı öğrenme sağlanmaktadır. Verilen ödevlerin ve uygulamaların uzmanlarca kontrol edilmesi üzerine kazanımınızın yerleşip yerleşmediğine bakılır ve yeni okuma kültürünüz bu şekilde oluşturulmuş olur.

Hızlı Okuma Eğitmenliği İş İmkanları

Hızlı okuma kursu sayesinde hem kendinize yarar sağlamış olursunuz hem de bunu bir iş imkanına dönüştürebilirsiniz. Kursa katılıp başarıyla sertifikanızı aldıktan sonra çalışabileceğiniz farklı kurumlar bulunmaktadır. Ayrıca bu sertifikayı aldıktan sonra sizde bir uygulayıcı konumuna gelmiş olursunuz. Hızlı okuma eğitmenliği çalışma alanları şu şekildedir:

 • Devlet okullarında ya da özel okullarda seçmeli derslere girebilirsiniz.
 • Şehirlerin halk eğitim merkezlerinde kurslar düzenleyebilirsiniz.
 • Devlet okullarında egzersiz programları açabilirsiniz.
 • Çeşitli kurumlarda seminerler düzenleyerek bu konu hakkında konuşabilirsiniz.
 • Kendi özel kurumunuzu oluşturarak kurs yeri açabilirsiniz.
 • Hızlı okuma tekniklerini özel ders olarak öğrencilerine öğretebilirsiniz.