Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Hiç ekmek yememek sağlıklı değil

Hiç ekmek yememek sağlıklı değil
Spread the love

Kalp sağlığı yönünden kafi beslenme ve fiziksel etkinlik ehemmiyet taşıyor. Kilo verme uğruna uygulanan sorunlar ise kalp sağlığını negatif etkileyebiliyor. Kardiyoloji Doktoru Prof.Dr. Muzaffer Değertekin, geride bıraktığımız zamanlarda uygulanan Avrupa Kardiyoloji Derneği toplantısının detaylarını izah etti.

Fransa’nın başkenti Paris’te yapılan Avrupa Kardiyoloji Derneği’nin toplantısında ehemmiyetli gelişmelerin yer aldığını bildiren Prof.Dr. Muzaffer Değertekin, şunları söyledi: “Toplantıda 30 bine yakın meslektaşımız nihai gelişmeleri değerlendirdi. Uygulanan çalışmalarda tahminen 450 bin şahıs tarandı.

25 bin şahıs ise tahminen 10 sene süresince takip edildi. Takip esnasında hastalar beslenme bağımlılıkları, karbonhidrat tüketimleri ve yağ civarlarına göre 4 gruba ayrıldı. Çalışma nihayetinde normal kilosuna ulaştıktan ardından düşük karbonhidratlı diyete devam eden şahıslarda kalp hastalığı riskinin yüzde 20 daha çok bulunduğu görüldü.

Kısa devre için düşük karbonhidratlı diyet epey yararlı fakat bunun 10 sene süresince sürmesi kalp rahatsızlıklarına meydan veriyor. Bu çalışma işaret ediyor ki en uygun kiloya ulaştıktan ardından ısrarla düşük karbonhidrat kullanımına devam etmek kalp hastalığı için her vakit iyi olmayabilir.

İdeal kiloya ulaştıktan ardından hayat şeklinin değiştirilmesinin sıhhatli olduğunu söyleyen Değertekin, “Yüksek oranlarda karbonhidrat kullanıyorsanız onu muayene altına almanız gerekiyor.

Ama karbonhidrat kullanımını defa düşürmemelisiniz. Çalışmalar günlük 200 gramın altına düşülmemesi gerekliliğini işaret ediyor. Düzenli egzersiz inşa etmek ehemmiyetli. Fiziki aktivitelerinizi ne kadar işlek tutarsanız metabolizmanız o kadar süratlenir. Önemli olan kalp hastalıkları riziko faktörlerinden korunmaktır.

Yani nikotin, doymuş yağ kullanımı ciddi oranda sınırlandırılmalı. Bunların dışında egzersiz ve balanslı beslenmeye ilgi göstermek gerekir” değerlendirmesinde yer aldı.