Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Hamilelik kuyruk sokumu ağrılarını arttırıyor

Hamilelik kuyruk sokumu ağrılarını arttırıyor
Spread the love

Kadınlar hamilelik sürecinde birçok olumsuz durumlar karşılaşır. İç bulanması, kramplar, kendini kötü hissetme ve daha pek çok durum ile karşı karşıya kalabilirler. Bu süreçlerin tamamından kurtulmak mümkün olsa da bazı ağrılar hamilelik süresi boyunca çekilmek zorunda kalabiliyor. Özellikle anne karnının büyümesi ve doğumun yaklaşması ile ağrılar iyice etkisini gösterebiliyor.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Mehmet Serhan Kurtulmuş, hamileliğin son 3 ayında kuyruk sokumu ağrılarının daha fazla olduğunu ve bu durum devam ederse doktora başvurulması gerektiğini söylüyor. Bu tarz ağrıların kalıcı olmaması için bazı önlemler alınabilir. Anne adayı hamilelik sürecinde bu ağrılardan çok rahatsız olursa ek tedavilerin yapılması da mümkün olabiliyor.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Mehmet Serhan Kurtulmuş, tek seansta yapılan CRT enjeksiyonu ile kuyruk sokumu ağrılarının ortadan kaldırıldığını söyledi. Hamilelik sürecinde kuyruk sokumu çok daha korumasız kalıyor ve bu süreçte dikkatli olmak gerekiyor. Sürekli oturmak zorunda kalmak ve düşme çarpma gibi travmalara maruz kalmak kuyruk sokumu ağrılarına neden oluyor.

Uzmanlar bel fıtığı olan kişilerde de bu tarz ağrıların olabileceğini söylüyor. Ayrıca obezite durumunda olan kişilerin de ciddi risk altında olduğunu hareketsiz çalışan ve bel ağrısı çekenlerin, kuyruk sokumu ağrılarının şiddetlendiği ortaya çıktı. Kısa bir süre içerisinde yapılacak tedavi ile bu ağrılardan kurtulmak mümkün oluyor.