Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Hamileler cadde üzerindeki evlerde oturmamalı

Hamileler cadde üzerindeki evlerde oturmamalı
Spread the love

Hava kirliliği oranı giderek artıyor. Bunun en büyük örneklerini yapılan ölçümlerle görüyoruz. Hava kirliliği insan sağlığını ciddi şekilde tehdit ediyor. Hava kirliliği anne karnındaki bebekleri bile etkiliyor. Erken doğum riski ve bebeklerde gelişme geriliği gibi nedenlere sebep olabiliyor.

Uzmanlarda anne adaylarını uyarıyor. Hava kirliliğinin anne karnına kadar ulaştığını söyleyen uzmanlar cadde üzerinde oturanların ciddi risk olduğunu söyledi. Risk teşkil eden, durumlarda mutlaka bir hekime danışmak gerekiyor.  Kirli havada zararlı maddeler hem anneye hem de bebeğe, zarar veriyor. Bu yüzden anne karnındaki bebek daha dünyaya gelmeden aslında zararları görmüş oluyor.

Gebeliğin erken dönemlerinde anne bu tarz sorunlarla karşı karşıya kalırsa erken doğum riski ortaya çıkıyor. Bu nedenle, dikkatli olmak ve cadde kenarında olan evlerde oturmamak gerekiyor. Eğer oturmak zorunda kalınıyorsa da sorun olmaması adına dikkatli olmak gerekiyor. Anne karnındaki bebeğin gelişimi son derece önemli, bu yüzden dikkatli olmak gerekiyor.

Bebeğin gelişim aşamasında bu tarz sorunlar olursa bebekte zekâ geriliği olabilir. Gelişme de gerilik vs. gibi durumlarda meydana gelebilir. Doğrudan erken gebelik riski olmasa da ilerleyen süreçte kirli havaya maruz kalınması erken gebelik riskini tetikler.

Anne adayları her çeşit kirli ortamdan uzak durmalılar. Sadece araçlardan gelecek olan zehirli gazlar değil, olumsuzluk oluşturan her türlü kötü ortam anne karnındaki bebeği etkiler.