Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Halk sağlıklı olduğunu düşünüyor

Halk sağlıklı olduğunu düşünüyor
Spread the love

Philips Türkiye için IPSOS İnceleme Şirketi’nin 12 ilde yaptırdığı inceleme neticeleri, tertip eden tek medya toplantısıyla duyuruldu. Araştırma, Türk halkının sağlığından hoşnut olduğunu iddia etti.

Araştırmaya katılanların yüzde 89’u sıhhat vaziyetinden hoşnut olduğunu söylerken, yüzde 84’ü sahip olunan sıhhat durumunun yaşam niteliğini pozitif etkilediğini fikir ediniyor.

Katılımcıların yüzde 65’i sıhhatli kalabilmek için yediğine, içtiğine ve kullandığı ürünlere ilgi ettiğini söylerken yüzde 65’i de uyku düzenini ehemmiyet ediyor. Araştırmada görüş belirten aralarında doktorların da yer aldığı düşünce önderleri ise bu görüşlere katılmıyor. Genel olarak sağlıkla defa alakalı görünmemize karşın sıhhatli tek toplum olmadığımızı kaydeden uzmanlar, hareket etmeyen hayat tipi, kötü beslenme bağımlılıkları ile birleştiğinde sıhhat meseleleri ve obezitenin arttığı ile ilgili hemfikir.

Yine incelemeye katılanların yüzde 83’ü sahip olunan kilosundan hoşnut olduğunu söylerken, iştirakçilerin yüzde 70’i ev yemeği yediğini açıkladı. Araştırmada ilgi çeken nokta iştirakçilerin yüzde 59’u bakımsız olduğunda kendisini sağlıksız hissediyor.

Yüzde 68 ile gerilim sıhhati negatif etkileyen faktörlerin başında gelir iken, hava kirliliği, nikotin, gayri muntazam beslenme, hareket etmeme ve uykusuzluk başka negatif etkenler arasında sıralandı. Meme kanseri savunma yöntemleri ile ilgili kadınların daha çok bilinçlendirilmesi gerektiğinin altının çizildiği incelemeye göre, kadınların yüzde 58’i bayan gazetesi kontrol formülünü uygulamıyor.

Araştırmaya göre, iştirakçilerin yüzde 55’i senede minimum tek sefer muayene emelli hekime gidiyor. Yüzde 45’i ise sıhhat meselesi yaşadığında birkaç gün ardından hekime veyahut hastaneye gittiğini açıkladı.