Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Gripten korunmanın en kolay yöntemleri

Gripten korunmanın en kolay yöntemleri
Spread the love

Gripten korunmak için özellikle kış aylarında dikkatli olmak gerekiyor. Antibiyotikler ya da ateş düşürücüler grip tedavisinde her zaman işe yaramaya biliyor. Kış aylarının gelmesi ve ani hava değişimlerinin yaşanmasıyla birlikte gribe yakalanan insan sayısı artıyor. Gripli kişilerden uzak durmak ilk öncelik olsa da aslında havalar soğudukça daha iyi beslenmek gerekiyor.

Grip vakalarının bir çoğunda mevsimsel grip önce çıksa da bu dönemlerde alınacak önlemler ile gripten korunmak mümkün olacaktır.  Gripte çoğu zaman halsizlik, eklem ağrısı, ateş olmaktadır. Toplumun bir çoğu bu konuda yanlış bilgilere sahip. Nezle gribe oranla çok daha rahattır ve vücutta ateş ve ağrı olmaz.

Bir çok kişi grip ve nezleyi karıştırsa da aslında grip insanları yatağa düşürür ve gribin etkilerinin geçmesi bir haftayı bulabilir. Bir çok insan grip sonrasında yatağa düşer ve geç toparlar nezle ise daha basittir. Gripten korunmak için kişilerin kendilerini kollaması gerekir. Grip olanlardan uzak durmak ve kapalı ortamlarda çok fazla bulunmamak gerekiyor. Kapalı alanda üreyen mikroplar insanları çok hızlıca grip edebiliyor.

Bu nedenlerle grip salgınları artış gösteriyor. Okul hastane adliye gibi kalabalık mekânlarda olan kişiler mutlaka grip aşısı vurulmalıdır. Aksi takdirde grip kaçınılmaz olacaktır. Hastalığı olanlar, çocuklar ve yaşlıların mutlaka grip aşısı vurulması gerekiyor.