Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Grip insanı ölüme kadar götürebilir

Grip insanı ölüme kadar götürebilir
Spread the love

Mevsimsel grip çok basit bir hastalık gibi dursa da uzmanlar dikkatli olunması konusunda uyarılarda bulunuyor. Aslında grip son derece basit bir hastalık ancak sürekli olarak geçmeyen grip insanlar için tehlike arz ediyor.

Uzmanlar tek tip grip olmadığını Mevsimsel olarak gribe yakalanmanın insan sağlığı için çok ciddi sorun olmadığını dile getiriyor.

A,B,C,D olarak grip 4’e ayrılıyor. A ve B virüsü insanlara kolay bir şekilde geçebiliyor. Yan yana durmak yanı sıra toplu taşımada bile bu tarz bir bulaşma söz konusu olabiliyor. Bu tarz griplerdeki virüsler tokalaşma ve benzeri durumlarda da bulaşıyor. Normal grip için geçme süresi 2-4 gün aralığındadır. Yani 5 gün olmuş ve grip hala geçmiyorsa sizde risk altındasınız demektir.

Grip enfeksiyon türüne bağlı olarak 2-4 gün arasında geçiyor. Öksürük ise 2 hafta kadar sürüyor. Bazı durumlarda daha kısa da olabiliyor. Özellikle hamileler bu konuda ciddi risk altında hamilelerde uzunca süre geçmeyen grip sorunları da beraberinde getirebilir.

Bu gibi durumlarda ise hemen bir hekime danışmak gerekiyor. Risk konusunda ikincil kişilerde sağlık çalışanları oluyor. Sürekli hastalar ile iletişimde olan sağlık çalışanları da bu konuda çok dikkatli olmak zorunda.

Mevsimsel grip de olsa kesinlikle 48 saat içerisinde tedaviye başlamak gerekiyor. Aksi takdirde gribin süresi uzayabilir ve tedavi edilmeze sonu ölüme kadar gidebilir.