Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Grip ilaçları tehlike saçıyor

Grip ilaçları tehlike saçıyor
Spread the love

Bir çok insan grip ya da nezle olduğu zaman doktora gitmekte tereddüt yaşıyor. Her 2 insandan 1 tanesi gribi evde ya da çalışarak aldığı ilaçlarla atlatmak istiyor. Grip gibi durumlarda ise evde olan ilaçlar ya da arkadaş önerisi olan ilaçları kullanıyoruz. Uzmanlar bu tarz durumların son derece yanlış olduğunu söyledi.

Arkadaş önerisi yada kafanıza göre kullandığınız her grip ilacı sağlığınızı tehlikeye atıyor. Kardiyoloji Uzmanı Prof.Dr. Nail Çağlar rastgele ilaç kullanmanın son derece tehlike olduğuna vurgu yaptı ve bazı nezle ilaçlarının içerisinde damar büzücü maddeler olduğunu ve bu maddelerinde ritim bozukluğu kan basıncı yükseltme gibi özellikleri olduğuna dikkat çekti.

Özellikle kalp yetmezliği olan ve ameliyat olan kişilerin çok daha sağlıklı beslenmesi kendisini hastalıklardan koruması gerekiyor. Zatürre gibi hastalıklara yakalanma oranları diğer insanlara oranla çok daha fazla o yüzden kesinlikle zatürre aşısı olmalarında yarar var. Zatürre aşısı 2 türlü oluyor 1 tanesi 5 yıllık bir diğeri ise ömürlük oluyor.

Doktor kontrolünden sonra hangi aşı uygun buna göre aşının yapılması gerekiyor.  Reçetesiz ilaç kullanmak insanlarımızın yaptığı en büyük hatalar arasında yer alıyor. Sadece grip, nesle ya da zatürre durumlarında değil. Öneri üzerine ya da üşengeçlikten dolayı doktora gitmeyerek farklı ilaçları kullananlar var. Bu gibi durumlarda doktora başvurmak ve verdiği ilaçları almak gerekiyor.