Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Gençlerin sabırsızlıkla beklediği POMEM sınav tarihi polis akademisi tarafından açıklandı

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesine 22 personel alımı ilanı yayınlandı
Spread the love

Lise ve üniversite mezunu olan gençlerin en büyük hayalleri arasında polis olmak bulunmaktadır. Onların bu hayalinin gerçekleşmesi için de her yıl Polis Akademisi tarafından sınavlar yapılmaktadır. Gençler de bu sınav tarihleri hakkında bilgi almak için haberleri dikkatle izlemeye devam ediyorlar. Bu haberimizde ise beklenen haberi veriyor ve polis olmak isteyen gençlerin sınav tarihini öğrenmelerini sağlıyoruz.

İçişleri Bakanı olan Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamaya göre 15 Temmuz sonrasında başlayan OHAL sürecinde çok sayıda polis terör örgütü ile ilişkili olmalarından dolayı ihraç edildi ve bu durumda Emniyet Müdürlüğü teşkilatında büyük bir açık olmasına neden oldu. Bu açığın kapatılması içinde sürekli olarak polis alımı ilanları açılmaya başlandı ve iş arayan gençler içinde bu önemli bir fırsat oluşturdu. Yapılan polis alımı sırasında verilen eğitimin süresinin de dört aya düştüğü bilinmekte. Bu eğitim sonrasında adaylar EGM bünyesinde çalışmaya başlamaktadırlar.

Polis açığının bu kısa dönem eğitimler ve üst üste yapılan alımlar ile önemli ölçüde azalmış olması ile eğitim süresinin önce altı aya daha sonra ise sekiz aya çıkartılacağı da yine İçişleri Bakanı tarafından yapılan açıklamada belirtildi.

25. Dönem POMEM Sınav Tarihi Ne Zaman

  1. dönem polis alımının sonuçlanmasının ardından bu dönemi kaçıran gençler için 25 dönem polis alımı ne zaman yapılacak sorusunu sormaya başladılar. 25. Dönem polis alımı için belirlenen tarih ise eylül ayı olarak açıklandı. Bu ay içinde açılacak sınavda başarılı olacak adaylar 8 aylık bir eğitimden geçtikten sonra polis teşkilatında görevlendirilecekler. Bu önem içinde 10 bin kişinin polis olması bekleniyor. Sınava girecek adayların taşıması gereken şartlar olarak ise şunlar belirlenmekte.
  • Türkiye Vatandaşı olmak
  • 01.01.1990 tarihi ve bundan sonra doğmuş olmak yani 30 yaşından gün almamış olmak
  • Silah taşımaya engel bir sağlık sorunu olmamak
  • Adayların ve evlilerse eşlerinin 5237 sayılı kanunun 53. Maddesinde belirtilen süre geçmiş olsa dahi yüz kızartıcı suçlardan dolayı ceza alıp hüküm giymemiş olmaları 
  • Devlete karşı işlenen suçlardan dolayı hüküm giymiş olmamaları ve yapılan güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç alınmış olması.