Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Gençler eğitim yuvasına renk kattı

Gençler eğitim yuvasına renk kattı
Spread the love

Düzce Gençlik Merkezi gönüllüleri, Gümüşova kazasına bağlı Elmacık köyündeki Okul Evveli Eğitim Merkezi ve Kur’an-ı Kerim Kursu binasını, tadilatını yaparak eğitime hazır duruma getirdi.

Düzce Gençlik Merkezi gönüllüleri, Elmacık köyünde bu sene ilk defa 4-6 yaş arası çocukların eğitim görmesinin tasarlandığı Okul Evveli Eğitim Merkezi ve Kur’an-ı Kerim Kursu binasında kusurların olduğunu öğrendi.

Bunun üstüne harekete geride bıraktığımız gönüllüler, binada temizlik çalışması ve tadilat işleri yaptı. Daha ardından duvarlarına gerçekleştirdikleri resimlerle binanın çehresini değiştiren gençler, çocuklara oyun alanları da meydana getirdi.

Düzce Gençlik Merkezi Gençlik Öncüsü Ahmet Yılmaz, Anadolu ajansı muhabirine yaptığı izahta, Gençlik ve Spor Bakanlığı doğrulusunda 2019 senesinin “Gönüllülük Yılı” ilan edilmesini fırsat bilerek gönüllü gençlerle yola çıktıklarını ifade etti.

İlçe Müftülüğüne ilişkin binanın, eğitime hazırlanması için bütün imkanları seferber ettiklerini altını çizen Yılmaz, 2019 senesi Bakanlığımız doğrulusunda Gönüllülük Yılı ilan edilmesi ertesi gençlerimiz gönüllü olarak bu faaliyetlere katılıyor.

Bu duyarlılıkları için kendilerine teşekkür ediyoruz. Daha çok gencimize ulaşıp, daha çok proje inşa etmek istiyoruz. dedi. Yılmaz, gençlerin hem eğlendiğini hatta eğitim için ter döktüğünü kaydederek, Bu binada 4-6 yaş grubu kardeşlerimiz eğitim alacak, bu kardeşlerimiz Allahın izniyle büyüyünce de gönüllü gençler olacak.” diye konuştu.

Gönüllü gençlerden Ebru Arslan ise üniversite eğitimini tamamladığını ve liseden bu yana Düzce Gençlik Merkezi faaliyetlerine katıldığını bildirdi.