Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Geçmeyen ağrı başka hastalıkların ana nedeni olabiliyor

Geçmeyen ağrı başka hastalıkların ana nedeni olabiliyor
Spread the love

Adana’da özel bir hastanede hizmet veren göğüs hastalıkları uzmanı Dr. Adem Yılmaz inatçı bir öksürüğünüz var ise bunun hastalık belirtisinin olabileceğini söylüyor. Öksürük birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkan bir hastalık türüdür. Soğuk algınlığına bağlı olarak ortaya çıkabileceği gibi birçok nedene bağlı olarak da inatçı bir şekilde ortaya çıkabilir.

Öksürük ile ilgili herhangi bir rahatsızlığınız var ise mutlaka uzman desteğini almanız yararınıza olacaktır. Dr. Adem Yılmaz bu konuda yaptığı açıklamada öksürük bir hastalık değil belirtidir. Yeni bir hastalığın oluşma aşamasında görülen öksürüğün kesinlikle tedavi edilmesi gerekir.

2 Haftayı Geçen Öksürüklere Dikkat Edin

Öksürük 4 haftayı geçiyor ve hala kişide kalıyor ise bu uzun süreli bir öksürük olarak adlandırılıyor. Bu süreyi aşıyor ise inatçı öksürük olarak nitelendiriliyor. Kronik olma durumu daha ön planda yer alır. Bu gibi durumda araştırılması ve tedaviye başlanılması gerekir.

Gerekli kan tetkiklerinin yapılarak tedaviye başlanılması gerekir. Yapılacak tedavilerin öksürüğü kesmesine yönelik olması gerekir. Özellikle de akciğer grafiğinin çekilmesi ve ciğerlerinin durumunun kontrol edilmesi ve doktor tarafından yorumlanması iyi bir sonucun alınmasına yardımcı olacaktır.

Geçmeyen öksürük belirtisi akciğer kanseri, tüberküloz ve Koah gibi hastalıkların belirtisi olabilir. Bunun için araştırılması ve hemen tedaviye başlanılması gerekir. Uzman bir doktordan bu konuda destek alınması sağlıklı bir sonucun alınmasına yardımcı olacaktır.

Sigara kullanımı da kronik bir öksürüğe neden olabilir. Böyle bir belirti var ise kesinlikle sigara içilmemelidir. Hatta bırakılmalıdır. Bu sayede tedaviniz daha kaliteli bir şekilde ilerleyiş gösterecektir. Sigara kullanımın yüksek olması ciğerlere zarar verir ve zaman içerisinde kişide öksürük oluşmasına neden olabilir.