Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Gece yemek yemek çok riskli

Gece yemek yemek çok riskli
Spread the love

Kalp krizi, Miyokard Enfarktüsü olarak adlandırılır. Eğer koroner arter birdenbire tıkanır ise, kalbin o alanlarına kan akımı tamamıyla kesilir. Bu halde tek oran kalp adalesi kalıcı olarak zarara uğrar. Bu vaziyet genellikle geçmeyip fazla zaman devam eden göğüs ağrısı eşliğinde gerçekleşir ve miyokard enfarktüsü ya da kalp krizi olarak adlandırılır.

Uzmanlar, ölüm nedenlerinin başında bulunan kalp krizini etkileyen en ehemmiyetli faktörün kontrolsüz beslenme olduğunu vurguluyor. Kalp krizine meydan veren damar sertliğini meydana getiren muhtelif sebepler olduğunu söyleyen Kardiyoloji Eksperi Prof.Dr. Ali Cemal Sağ şunları söyledi: “Kalp krizinin oluşumunun sebepleri arasında kalıtsal yapımız gelmektedir. Bunun dışında en ehemmiyetli faktörlerden biri de beslenme şeklimizdir. Aşırı ihtiyar ve karbonhidrat çoğunluklu besleniyoruz.

Margarinlerden kurtulmaya başladık fakat tereyağını da normalin üstünde tüketmek katı yağ tüketmek demek. Özellikle gayret gösteren kişiler, gece geç vakitte beslenme alışkanlıklarına sahipler. Yenilen besinlerin kalorisi uyuduğumuzda tamamıyla bedenimizde kalıyor. Enerji olarak harcayıp, tüketemiyoruz.

Bu nedenle de kişiler hastalanmaya henüz uygun duruma geliyorlar. Aşırı kilo, tansiyon yüksekliği ve şeker hastalığı da kalp krizini artıran başka sebepler arasındadır. Özellikle ailesinde riziko etkeni olanların senede tek sefer kontrole gelmelerini öneriyoruz.” Prof. Dr. Ali Cemal Sağ, Türkiye’de ölümlerin en ehemmiyetli sebebi arasında kanserden evvel kalp hastalıklarının geldiğinin altını çizdi.

Kalp krizine yatkınlığı olan tek ülke olabildiğimiz için riziko faktörlerini ortadan kaldırmaya çalışmamız gerekliliğini söyleyerek, “Bol bol spor yaparak başka bir deyişle hareket ederek, sigaradan uzak durarak, yemek alışkanlıklarını derli toplu ve normal hale getirerek bu riskleri en aza indirebiliriz.