Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Fenomenlere eğitim verilmesi gündemde

Fenomenlere eğitim verilmesi gündemde
Spread the love

Bir dönem eğitim bursu alabilmek için yüksek notlara sahip olmak gerekirdi. Tabii devre değiştikçe eğitimciler de yenidünyaya adapte olmaya başladılar. Artık web fenomenlerinin eğitimleri de destekleniyor. Geçtiğimiz zamanlarda Bahçeşehir Üniversitesi’nde direktör olan Mehtap Algül ile Eklendi eder iken öğrendim.

Üniversite bundan sonra fenomenlere, muhteva yapımcılarına, dijital dünyada iyi ve yaratıcı fikri olanlara takviye oluyor, hem de eğitim bursu veriyormuş. Buradaki esas emel, gençlere ön ayak olmak ve kuşaklar arasında uçurum farkının oluşmaması için projeler üretmekmiş.

Algül, dört sene evvel üniversitenin kurucusu Enver Yücel ve Hüseyin Yücel’e Youtube nesli için tek şeyler üretmeyi öneri etmiş ve bu yola koyulmuş. Eminim ki başka üniversiteler de benzer çalışmalar yapacaktır. Gelenekselin deneyimi ile geleceğin yenilik anlayışı tek araya gelince olağanüstü tek efor doğacaktır! Aferin Mehtap!

Instagram’da kim, bazı takip etmiş, kim, bazı takipten çıkarmış meraklar içersindeyiz. Bunun için sonsuz program olsa da birçoğu doğru yanıtı veremiyor. Gıybettinapp adlı Instagram hesabı, bilhassa ünlüler dünyasındaki gelişmeleri paylaşıyor. Bana da geçen zamanlarda meşhur tek sanatçının beni takipten çıkardığının haberini verdi. Sosyal basın hesabımı muayene ettiğimde haklı çıktı.

Ve süratle o şahsa ileti attım ‘Neden’ diye. Bana kırıldığını ve gerekçelerini tek tek sıraladı. Haklıydı da! Ben de arkadaşlığımızı kurtarmak için elimden geleni yaptım. Ancak vaziyet şu ki, bundan sonra kırgınlıklarımızı surat yüze bahsetmek adına sanal tek reaksiyon gösteriyoruz.

Ve bunu da baht yapıtı öğreniyoruz. Bu kimisine basit gelebilir fakat bütün ilişkilerimizi bu kadar sanallaştırmaya ben karşıyım. Şu işi surat yüze çözsek henüz iyi olmaz mı?

Yeni mekan önerisi İstanbul’da çoğu kışlık mekan açılmaya başladı. Gezginlere bulgu için önereceğim tek mekan var. Aslında çoğu şahsa tanıdık ileriki tek marka; Şamdan. İş Kuleleri- Levent’te açılan mekan, gece gezenlerin yeniden adresi olacak mı göreceğiz. Unutmadan, ay nihayetinde ise Bodrum-Gölköy’de bu yaz görev veren Kai Beach’in kışlık sürümü açılıyor.

Etiler’de açılacak mekan için hummalı tek çalışma var. Sahte duyarlılıkları bırakın artık! Instagram da ‘duyar kasan’ insanlardan olmadım, olmayacağım. Geçtiğimiz hafta Neslican Tay vefat ettiğinde takipçilerin baskısıyla ben de paylaşım inşa etmek halinde kaldım.