Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Engelli personel alımı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılıyor

Engelli personel alımı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılıyor
Spread the love

Emniyet Genel Müdürlüğü resmi sayfasında da yayımladığı ilana göre engelli personel alımı yapacağını duyurdu. Söz konusu personel alımı için başvuru şartları ve süreci de yapılacak açık pozisyonların durumuna göre değişebilmektedir. Genel anlamda yapılacak personel alımı ve başvuru işlemlerinin tüm detayları haberimizde yer alıyor.

Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sayfasında da yayımlanan haber dahilinde Emniyet Genel müdürlüğüne engelli personel alınacaktır. Aynı şekilde EGM bünyesinde çalışmak üzere yapılacak personel alım kadroları da açıklanmıştır. 3 farklı pozisyonda yapılacak engelli personel alımında adaylara sunulan pozisyonlar arasında;

  • Aşçı
  • Temizlik personeli
  • Temizlik işçisi şeklinde unvanlarda belirlenmiştir. Bu şekilde pozisyonlara göre yapılacak personel alım başvurularında da ayrıca değerlendirme gerçekleşecektir.

İŞKUR Üzerinden EGM Engelli Personel Alımı Başvuru Değerlendirmesi 

Kurumda eksik olarak belirlenen açık pozisyonlar engelli kadrosuna göre belirtilmiştir. Bu şekilde adayların sağladığı personel başvuru işlemleri Türkiye İş Kurumu tarafından yapılmıştır. 

  • Aşçı personel başvuru İŞKUR başvuru kodu; 00005124875 
  • Temizlik personeli İŞKUR başvuru kodu; 00005124864
  • Temizlik işçisi İŞKUR başvuru kodu; 00005124886 şeklinde açıklanmıştır. 

Öncelik başvuru işlemlerinin de İŞKUR üzerinden yapılması adaylara kolaylık sağlayacaktır. Emniyet Genel Müdürlüğü personel alım işlemlerinin Aydın ilinde olmasından ötürü adayların Aydın ilinde ikamet etmesi de gerekmektedir. Bu şekilde başvuruda bulunacak adayların değerlendirilmesi yapılacaktır.

Engelli Personel Alımı Emniyet Genel Müdürlüğü Son Başvuru Tarihi

Eylül ayı içerisinde yapılacak personel alım başvuruları belirli şartlar dahilinde geçekleşmektedir. Engelli alımına bağlı olarak kurum tarafından belirlenen şartlarda adaylara engelli rapor yüzdesi de isteniyor. Buna ek olarak da en az 1 yıl tecrübeli olarak çalışmış adaylara öncelik verilecektir. İŞKUR üzerinden yapılacak adayların gönderilmesi ve son başvuru tarihi 02 Eylül 2019 tarihine kadar olmaktadır. 

Yapılan başvuru sonrasında açıklama ve işe başlama durumu da 12 Eylül 2019 tarihine kadar sonuçlanacaktır. Kura çekilişi ile yapılacak engelli personel alımında adayların öğrenim durumu en az ilkokul şeklinde de olmalıdır. Her aday için geçerli olan öğrenim durumu ve tecrübe sonrasında kura çekilişi 12 Eylül 2019 tarihinde Aydın Polisevinde gerçekleşecektir.