Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

En az lise mezunu olan adaylar için TÜVTÜRK personel alım

En az lise mezunu olan adaylar için TÜVTÜRK personel alım
Spread the love

Personel alımı yapacağını açıklayan TÜVTÜRK alımlar için başvuru şartı arasında en az lise mezunu personel adaylarının başvurmasını istemektedir. TÜVTÜRK duyurusuna göre iki farklı pozisyon için personel istihdamı yapacağını açıklamıştır.

Türkiye genelinde faaliyet gösteren TÜVTÜRK duyurusuna göre araç muayene teknisyeni ve istasyon amiri kadrosu için alım yapacağını yayınlamıştır. İlan detayına göre farklı iller için açıklanan ilanda en az lise mezunu personel adaylarının başvuruları değerlendirmeye alınacaktır. 

TÜVTÜRK Personel Alım Detayları

TÜVTÜRK personel alımı ilanını açıklaması ile farklı illerde istihdam etmek üzere 10 personel alımı yapacağını açıklamıştır. İlan detayına göre en az lise mezunu olarak 9 tane araç muayene teknisyeni ve 1 tane istasyon amiri alımı yapılacağını yayınlamıştır. 

Araç muayene teknisyenleri istihdam edilecek iller şu şekildedir.

 • İstanbul
 • Yalova
 • Kahramanmaraş
 • Çankırı
 • Uşak
 • Kütahya
 • Trabzon

İstasyon amiri personel alımını Yalova ilinde görevlendirilmek üzere istihdam edilecektir. Başvuru işlemlerinin bizzat adaylar tarafından direkt olarak kurumlara yapılması gerekiyor. Farklı pozisyonlarda bulunacak adayların başvuru değerlendirilmesi de açık pozisyonlara göre değiştirilebilir. Bu durumda kurum tarafından değerlendirme yapılacaktır. 

TÜVTÜRK Personel Alımı Başvuru Şartları ve Detayları

Öğrenim durumunun da ön planda tutulduğu başvuru işlemlerinde adayların pozisyonlara göre değerlendirilmesi yapılacaktır. Bu durum üzerinden geçekleşecek TÜVTÜRK personel alım şartlarında;

 • Teknik lise olarak Endüstriyel Meslek Lisesi ve dengi liseler
 • Makine, motor, elektrik, otomotiv, elektrik – elektronik teknolojileri olarak başvurular
 • Microsoft Office programlarına hakim olmak 
 • B sınıfı ehliyet duruma göre; A2, D ya da E sınıfı sürücü belgelerinin bulunması gerekmektedir.

Bunlara ek olarak belirlenen başvuru durumlarında erkek adayların askerlik durumundan muaf, yapmış ya da en az 1 yıl tecilli olması gerekmektedir. İstasyon Amiri için alınacak personel alımdaki başvuru şartları arasında en az 3 yıllık deneyimli olmak ve MS Office programlarını iyi derece kullanıyor olması gerekmektedir. Tüm bu başvuru şartlarının genel değerlendirilmesi kurumun internet sayfasında da yayımlanmaktadır. Aynı zamanda adayların başvurularını bizzat olarak yapması gerekiyor.