Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Emlak Danışmanlığı eğitimi nedir? 

emlak-danismanligi-egitimi-nediremlak-danismanligi-egitimi-nedir
Spread the love

Eğitim merkezlerinin vermekte olduğu ve eğitim sonrasında iş imkânları olabilen bir alternatif eğitim de Emlak danışmanlığı eğitimi olmaktadır. Bu alanda programları olan ve eğitimler veren kurumlara başvuruların yapılması, gerekli eğitim süresinin başarılı bir şekilde tamamlanması ile sertifika sahiplerinden biri olabilmeniz oldukça kolay olacaktır. Kısa sürede alınabilecek olan bu eğitimin sonrasında kısa sürede meslek sahibi olabilmek de mümkün olmaktadır. Sizler de kısa sürede emlak üzerine bir meslek eğitimi almak ve alanda hizmet vermek isterseniz emlak danışmanlığı eğitim hizmetini vermekte olan kurumlara başvuruda bulunabilirsiniz. Başarılı olmanız halinde mesleğin gereklerini aktif olarak sunabilecek ve meslek kazancınızı elde etmeye başlayabileceksiniz. 

Emlak Danışmanlığı Eğitimi Nedir? 

Birçok eğitim kurumu tarafından makul denilecek ücretlerle emlak danışmanlığı eğitimi alınabilmektedir. Bir eğitim sürecinin başarı ile bitirilmesi sonrasında sertifika alınabilmekte ve emlak üzerine hizmet verilebilmektedir. Eğitim MEB onaylı ve geçerli sertifikaları eğitimde başarılı kişilere sunacaktır. Emlak danışmanlığı konulu eğitimin süresi de ortalama 120 saat olacaktır. 120 saatlik bir eğitim sürecinin sonrasında ise adaylara sınav uygulanacak ve sınavını başarılı bir şekilde neticelendirmiş olan herkes ilgili belgenin de sahibi olabilecektir. Birçok sertifika gibi bu sertifikanın alımı da ücretli olabilmektedir. Kurumlara göre değişebilen bu ücretlendirme sistemine ilişkin en güncel ve net bilgi emlak danışmanlığı eğitimi veren kurumdan alınabilir. 

emlak-danismanligi-egitimi-nedir

Emlak Danışmanlığı Eğitiminin İçerikleri 

Emlak Danışmanlığı üzerine sertifika veren kurumlar, bu alanda iş sahibi olan herkese hitap edilebilmektedir. Peki, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan kurumlarda verilen emlak danışmanlığı eğitiminin içeriklerinde ne tür konular yer almaktadır?

  • İş sağlığı ve güvenliği eğitimi
  • Emlakçılık eğitimleri
  • Emlak gündemine ilişkin eğitimler
  • Tabu işlemlerine ilişkin eğitimler
  • Müşteri ve müşteri ile iletişim noktasında eğitimler, emlak danışmanlığı eğitimi programında verilebilmekte olan eğitim içeriklerini oluşturmaktadır.

Siz de emlak danışmanlık eğitimi alarak emlak ve emlakçılık için gerekli eğitimleri sağlayabilir, kısa süre içerisinde bu alanda bilgi sahibi bireyler olarak emlak sektöründe mesleki çalışmalar yürütebilirsiniz.  120 saatli bir eğitimin sonunda bu sürece erişiminiz mümkün olacaktır.

Emlak Danışmanlığı Eğitimi Başvurusu Hakkında 

Emlak danışmanlığı eğitimleri bu alanda eğitim programı bulunan ve de MEB’e bağlı kurumlarca verilebilmektedir. Başvuru noktasında özel bir şartı bulunmayan bu eğitim kurumları reel ve online yoldan başvurular alabilmektedir. Örneğin İsmek üzerinden alınabilecek bir eğitim için online başvuru sağlamak mümkün olabilmektedir. Bu noktada en güncel detaylar emlak danışmanlık eğitimi veren kurumlarca verilebilmektedir. Ücret noktasında net bir süreç bulunmamaktadır. Nitekim kuruma göre ücret sistemi de değişebilmektedir. Eğitim ortalama 120 saatlik süre sonunda bitebilmekte ve sınav ile sonlandırılabilmektedir. Sınavlara giren ve başarılı olan emlak danışmanı adayları, sertifikasını eğitim aldığı kurumdan alabilmektedir. Kurumdan alınacak sertifika geçerli nitelikte ve MEB onaylı bir sertifika olacaktır.

Emlak Danışmanlığı Hizmet Alanları 

Emlak danışmanlığı konulu eğitimi alanlar, bu alanda hizmet vermeye başlayabilecektir. Emlakçılık üzerine hizmet vermekte olan çalışma alanlarına açık kurumlarda iş imkânı sağlayabilmek mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra bu alanda çalışma sağlayanlar da mesleki gelişimleri adına da emlak danışmanlığı eğitimi hizmetini alabilmektedir. İsteyen herkese açık bir eğitim olduğundan ve MEB uyumlu kurumlarca verilen geçerli bir sertifikaların sahiplerinden olunabilmesini mümkün kılan bu hizmetle yeni bir mesleğin sahibi olunabileceği gibi mesleki alanda bir gelişim de sağlanabilmektedir. Hizmet alanı geniş olan ve kazandıran nitelikli emlakçılık sektörüne bu sayede siz de ulaşabilir ve bu alanda hizmet verenlerden olabilirsiniz.