Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Eğitim sınıf dışına taşacak

Eğitim sınıf dışına taşacak
Spread the love

Ulusal Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında hazırlanan, ‘eğitimde işbirliği’ protokolü, Ulusal Kütüphane Konferans Salonu’nda tertip eden törenle imzalandı.

Törene Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile her iki bakanlığın görevlileri iştirak etti. Bakan Ersoy, şu zamana kadar her iki bakanlığın ilerlettiği projelerde tesirli ve süratli neticeler aldıklarını ifade etti.

Ersoy, konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Önemli olan, yeni ve modern eğitim sistemleriyle öğretmenlerin henüz iyi yetişmesi için Ulusal Eğitim Bakanlığı’nın ön gördüğü projede bakanlık olarak elimizden gelen dayanağı vermemiz.

Biz birçok dayanağı vermeye devam edeceğiz.Sinema Genel Müdürlüğü ve Ulusal Eğitim Bakanlığı’nın ortak başlattığı, ‘Sinema Seyretmeyen Kalmasın’ projesi de var.

Bu bağlamda şu ana kadar 2 milyona yakın talebe sinemayla tanıştırıldı ve bu yıl bu projeye de devam edeceğiz.” Bakan Selçuk ise, protokolle müzelerin yanında kütüphanelerin de eğitim ortamı olarak daha tesir tek şeklinde kullanılmasını gerçekleştirmeyi amaçladıkları ifade etti.

Bakan Selçuk, “Kütüphanelerimizde eğitimde; drama, masal anlatımı, okuma kültürü gibi faaliyetlerin yürütülebilmesi için ciddi tek bölge var ve bu ortamı değerlendirmek istiyoruz.

Eğitim ve öğretimi sınıfın bir miktar dışına ulaştırmak istiyoruz. Öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin okul dışında da yeni kimi çalışmalara başlamış değişik tek soluk almasını önemsiyoruz.

Bu protokol kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın dijital yayın arşivinin öğretmenlerimizin istifadesine sunulmasını defa önemsiyoruz. Çünkü veriye ulaşım ve erişim ile ilgili olası mümkün oldukça açılım inşa etmek durumundayız.

Bütün öğretmen ve öğrencilerimizin istihparata ulaşımını basitleştirmek ile ilgili stepleri ehemmiyetli buluyoruz” diye konuştu. Konuşmaların sonrasında ‘eğitimde işbirliği’ protokolü Bakan Selçuk ile Bakan Ersoy arasında imzalandı.