Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Eğitim güvenliği çalışması yapıldı

Eğitim güvenliği çalışması yapıldı
Spread the love

Okulların açılmasına sayılı günler kala birçok Eğitim Kurumu yeni eğitim öğretim yılında eğitim ve öğretim maratonu öncesinde alınacak tedbirlerle alakalı yöneticilerin katılımıyla bir toplantılar yapıyor. 9 Eylül 2019 günü öğrenciler okula gitmeye başlayacak ve yeni eğitim yılında başlamış olacak bu kapsamda öncesinde eğitim ve öğretim maratonuna katkıda bulunmak tedbirleri gözden geçirmek nedeni ile geniş kapsamlı bir toplantı yapıldı.

9 Eylül Pazartesi günü başlayacak 2019-2020 eğitim yılı öncesinde Sağlık hizmetleri ve idari konularla alakalı sorunlar masaya yatırıldı. Yöneticilerinde katılımıyla geniş kapsamlı bir toplantı yapıldı toplantıya katılan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu da eğitim kurumlarına yönelik olarak yaz döneminde başlattıkları hizmetleri anlattı. Eğitim-öğretim sezonu kurumlara yönelik birtakım hizmetlerin devam edeceğini söyleyen Hüseyin Beyoğlu hem eğitim hem Sağlık Hizmetleri alanındaki çalışmalarını anlattı.

Toplantıya Bağlar Kaymakamı Nihat Karabiber, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ve ilçedeki kurum müdürleri katıldı. Toplantıya katılan kurum müdürleri sorunlarını ve bunların çözümü konusundaki görüşlerini dile getirdi.

Toplantıya katılan herkese Bağlar Kaymakamı Nihat karabiber ve Bağlar belediye başkanı Hüseyin Beyoğlu dikkatle dinledi. Çocukların güvenli ve huzurlu şekilde eğitim alabilmesi için gereken tüm imkanları sağlanacağı dile getirildi. Güvenlik birimleri ilçede eğitimin huzurlu koşullarda yapılabilmesi için okul saatlerinde ekstra önlemler alarak çocukların sağlıklı bir eğitim dönemi geçirmesine katkıda bulunacak.

Konu ile alakalı Başkan Beyoğlu eğitim kurumlarına yönelik hizmetlerin eğitim ve öğretim sezonu başladıktan sonra da artarak devam edeceğini söyledi. Göreve gelir gelmez kurumların bakımlarını yaptık bunu da sürekli hale getirerek eğitim kalitesini Diyarbakır’da çok daha yükseğe çıkartacağız.

Ayrıca çocukların okul dışında vakit geçirebilmesi için alanlarda yapılarak öğrencilerin teknoloji bağımlılığından kurtulması ve park ve benzeri alanlarda vakit geçirip birbirleriyle oyunlar oynaması için yeni alanlar oluşturulacak.