Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

E-Devletten ücretli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır? ücretli öğretmen maaşları ne kadar oldu?

Spread the love

2019-2020 eğitim öğretim yılı kısa süre içerisinde başlayacak. Ücretli öğretmenlik başvuruları da hali hazırda devam ediyor. Başvuru yapmak isteyen öğretmenler e-devlet üzerinden başvuru yapabilirler. Haberimizde ücretli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır? Tüm merak edilenler ve detayları sizlere aktaralım.

Ücretli öğretmenlik için başvurular sadece e-devlet üzerinden yapılacak. E-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra nasıl başvuru yapabileceğinizi aşağıda bulabilirsiniz.

İletişim bilgileri, Milli Eğitim İl veya İlçe Müdürlüğü’nün öğretmen adayıyla iletişim kurabilmesi için önem arz ettiğinden, bu bölümün doğru incelenmesi, yanlışlık varsa düzeltilmesi gerekecek.

Eğitim bilgileri bölümünde yer alan; “Formasyonum var.” , “Köy Okullarında Çalışmak İstiyorum.”,  “Milli Eğitim Bakanlığından Emekli Oldum.” , Yurt dışı eğitim kurumlarından mezun oldum ve YÖK denkliğim var ya da Eğitim Enstitüsünden mezun oldum.” seçenekleri incelenerek, varsa ilgilendiren seçenek tercih edilecek.

Yukarıdaki bilgiler tamamlandıktan sonra ‘Kaydet ve İlerle’ butonuna basılmalıdır.

‘Kaydınız başarıyla oluşturulmuştur. Tercih bilgilerinizi aşağıdan girmeye başlayabilirsiniz.’ bildiriminin karşınıza çıkmasının ardından ön lisans ve lisans mezuniyeti bilgileriniz içerisinden tercihinize esas olan mezuniyet bilginizi belirtilen alandan seçmeniz zorunlu olacak.

İl ve ilçe tercihiniz ile birlikte branş belirtmeli, ikinci dönem de bu tercihlere göre çalışmak istiyorsanız ‘İlgili tercihimin ikinci dönemde de geçerli sayılmasını istiyorum.’ seçeneğini işaretlemelisiniz.

Zorunlu olmamakla birlikte KPSS bilgileri yıl ve puan bilgisi tercih edilerek ekle ve kaydete basılmalı ve işlem sonlandırılmalıdır.

Ücretli öğretmenlik için başvurular 29 Ağustos itibariyle başladı. Başvurular 6 Eylül tarihinde bitecek. Başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ise belli değil. 6 Eylül 2019 tarihinden sonra değerlendirmeye alınacak adaylardan hangilerinin ücretli öğretmenlik yapacağı da belli olacak.