Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

DSİ ve MEB tarafından yayınlanan ilan ile bu iki kuruma personel alımı yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı İŞKUR aracılığıyla sürekli işçi alım ilanı yayınladı
Spread the love

İŞKUR üzerinden bugün verilen ilan ile Devlet Su İşleri ve Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde bulunan Öğretmen evlerinde görevlendirilmek için personel alımı yapılacak. İlkokul mezunu olma şartı aranan iş ilanı ile ilgili detayları haberimizin devamında bulabilirsiniz. 

Büyümeye devam eden ülkemizde kamu kurumlarının da personel alımı devam etmektedir. Bu kapsamda DSİ ve MEB bünyesindeki öğretmenevlerinde görevlendirilmek üzere personel alımı yapılacağına dair iş ilanı 20 Ağustos itibarı ile İŞKUR kamu ilanları sayfasında yayınlandı. Farklı pozisyonlar için personel alımı yapılacak ve başvurularında personel açığı olan şehirlerde yaşayan kişiler tarafından yapılması gerekmektedir.

Devlet Su İşleri bünyesinde yer alan Alanya Gazipaşa Sulama Birliği Başkanlığında görevlendirilmek üzere 2 mekanik bakım ve onarımcısı, 2 su arıza işçi alınacaktır. Milli Bakanlığına bağlı olan Gürpınar öğretmenevi ve Aso müdürlüğünde görevlendirilmek üzere de 1 aşçı ve 3aşçı yardımcısı alınacaktır. 

DSİ ve MEB Bünyesinde Görevlendirilecek Adaylarda Aranan Şartlar

İŞKUR Kamu ilanları bölümünde açılan ilanı değerlendirmek ve bu kurumlarda işe girmek isteyen adayların başvurularını online olarak İŞKUR üzerinden yapabileceklerdir. Elbette başvuru yapmadan önce burada istenen şartlara sahip olduğunuzdan emin olmalısınız.

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve 18 yaşından büyük olmak
  • En az ilköğretim mezunu olmak
  • İlanın yayınlandığı ilçede ikamet ediyor olmak
  • Bir suçtan dolayı ceza almamış ya da aldığı cezanın affa uğramamış olması
  • Askerliğini yapmış, erteletmiş olmak (erkek adaylar için)
  • Kamu haklarından mahrum olmamak
  • İşe alınacak adayların görevini yerine getirmesini önleyecek bir bedensel engeli bulunmamak.

İşe başvurunun belirtilen sayıdan çok fazla kişi tarafından yapılması halinde uygun görülecek adaylar ön değerlendirmenin sonrasında yapılacak mülakat ile belirlenecektir. İşe alınacak adaylardan tam teşekküllü bir hastaneden sağlık raporu almaları istenecektir. Diğer evrakların da hazırlanmasının ardından görevlendirme belirlenen tarihte yapılacaktır. İşsizliğin arttığı günümüzde verilen bu ilan ile iş arayan kişiler için iş fırsatı oluşmaktadır. Bu ilan ve kamu tarafından açılacak diğer ilanlar ile ilgili detaylı bilgiler almak için haberlerimizi okumaya devam edebilirsiniz.