Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

DÖSİMM en az ilkokul mezunu 15 personel alıyor

DÖSİMM en az ilkokul mezunu 15 personel alıyor
Spread the love

Kültür ve Turizm Bakanlığında yayımlanan habere göre 15 personel alımı yapılacak. Alım yapıalcak personel kadrosunda engelli TMY ve eski hükümlü çalışanlarda olacaktır. Toplamda 5 adet engelli personel alımı da aynı anda gerçekleşecektir.

Adayların en az ilkokul mezunu olma durumu da başvuru yapacak personellere umut oldu. DÖSİMM engelli personel alımında büro işçisi statüsü de vardır. 18 – 35 yaş aralığında gerçekleşecek olan personel alım başvuru şartlarında bazı özel durumlarda vardır. Adayların incelemesi gereken ve başvurulara göre işlem yapabilmesi açısından tüm başvuru detayları haberimizde yer alıyor.

DÖSİMM Engelli Personel Alım Şartları

35 yaşından büyük, 18 yaşından küçük olmayan tüm ilkokul mezun engelli adaylar personel alımına başvuru yapabilmektedir. Turizm Bakanlığınca yapılacak olan adayların engelli rapor bildirimi de başvuru formu içerisinde bulunmalıdır. İŞKUR üzerinden alımı yapılacak personel adaylarının ilk olarak Türkiye İş Kurumuna online başvuru yapmış olması gerekmektedir.

En az ilkokul mezunu olma durumuna göre de belirlenen başvuru işlemleri Ağustos ayında da devam edecektir. Online yapılan başvuru işlemlerinin ardından birebir olarak yapılacak başvuru İŞKUR Çankaya Hizmet Merkezinde olacaktır. Bu şartlar dışında adayların Ankara’da ikamet etmiş olması gerekmektedir. Yaş aralığının da belirlenmesinin yanı sıra engelli personel alımında farklı olarak özel bir şart durumu belirtilmemiştir.

DÖSİMM Eski Hükümlü ve Terörle Mücadelede Yararlananlar Personel Alım Şartları

Engelli alım şartlarının yanı sıra eski hükümlü ve TMY için belirlenen şartlardaki yaş aralığı 18 – 40 arasında olmaktadır. Adaylar için belirtilen bu şartlarda 10 eski hükümlü alımı ve TMY şeklinde yapılacaktır. Kültür ve Turizm Bakanlığınca yapılacak olan İŞKUR üzerinden personel alımında en az lise mezunu öğrenim şartı da geçerli olmaktadır. 

Kamu personeli olarak alımı yapılacak adaylarda lisans mezunlarının de başvuruları değerlendirilecektir. İŞKUR başvuru işlemlerinin ardından son başvuru şahsen ve direkt olarak kuruma yapılacaktır. Bu şekilde yapılan başvuru ve değerlendirme işleminin sonucu da bizzat kişiye yapılarak bildirim sağlanacaktır. Resmi kaynaklardan edinilen bilgiler dahilinde tüm adayların başvuru işlemleri online şekilde ilk olarak yapılmaktadır.