Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Doğru beslenenler depresyona girmiyor

Doğru beslenenler depresyona girmiyor
Spread the love

Özellikle sosyal medyanın ve sosyal yaşamın gün yüzünde olduğu şu dönemlerde depresyona giren insan sayısı eskisine oranla çok daha fazla uzmanlar ise doğru beslenmenin depresyona girme sıkılığını daha aza indirdiğini söylüyor.

Ruh sağlığının fiziksel sağlık üzerindeki etkileri neler diyetisyen Emre uzun ruh sağlığı hakkında önemli bilgiler verdi. Depresyonu önlemek için aslında yapılacak birçok adım var bunun ilki daha düzenli yaşamak yani yediğimiz içtiğimiz uyku saatleri müze kadar planlı ve projeli bir şekilde adım atarsak depresyona girme ihtimalimiz daha da azalıyor.

Sebze ağırlıklı beslenme yeşil yapraklı sebzeler ve domates yemek kesinlikle insanların sağlık açısından daha iyi beslenmesi neden olur. Tüm bunlara ek olarak depresyona girme ihtimaliniz de düşürüyor. Lavanta melisa ve safran gibi baharatları da koklamak beyin sinir iletişimlerini güçlendirerek ruh halini pozitif hale yönlendiriyor. Aslında daha fazla sebze yemek depresyon riskini %62 oranında düşürüyor. Ayrıca üzümsü meyveler elma soğan yeşil çay Karanfil tarçın ve Hindistan cevizi gibi meyveler ve daha mutlu ve sakin olmamızı sağlıyor.

Sık sık kullandığımız kahve depresyona uzaklaştırarak intihar eğiliminin insanı uzaklaştıran içecekler arasında yer alıyor. Günde en fazla 4-5 fincan ve şekersiz olarak kahve tüketebilirsiniz. Acı kahvenizi şeker ve tatlandırıcı eklerseniz sizi depresyondan uzaklaştırmak yerine tam tersi etkisine sokabiliyor.

Bu yüzden şekersiz kullanmakta yarar var diyetisyenler depresyon riskini artıracak yiyecekleri de açıkladı. Tavuk ve yumurtada bulunan ve depresyon riskini artıran maddeler var ayrıca sık sık kullanılan Facebook ürünleri de depresyon riskini arttırıyor hamburger sandviç pizza gibi yiyecekler de depresyon riskinin %51 oranında artırabiliyor.