Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Diyarbakır Hasta Kayıt Kabul Sekreterliği

Osmaniye Hasta Kayıt Kabul Sekreterliği
Spread the love

Hastane ve benzeri kurumların çalıştırdığı hasta kabul sekreterliği günümüzde oldukça revaçtadır. Hastaların ilk karşılanma hizmetini sunan bu bölüm kayıt oluşturma ve hastayı yönlendirme açısından büyük önem taşımaktadır. Bundan dolayı bu alanda çalışacak olan kişilerin insani özelliklerinin ön planda yer alması gerekir İletişimi güçlü olan kişiler bu mesleği kolayca icra edebilirler. Ayrıca kayıt yaparak hastaları gitmek istedikleri bölüme yönlendirmeniz yeterli olacaktır. Bu bölümde iş bulmak ve bunu da hızlı bir şekilde yapmak isterseniz hasta kabul sekreterliği sertifikası almanız gerekir. Bu konuda hizmet veren kurumsal noktalardan hizmet almanız en iyi sonucu almanıza yardımcı olacaktır. Bu sertifikaya sahip olmanız hızlı bir şekilde iş bulmanıza yardımcı olacaktı.

Hasta Kabul Sekreteri Ne İş Yapar?

Hasta kabul sekreterinin sorumlu oluğu iş bölümü genellikle hastanın karşılanması ve ilk kayıt işleminin yapılmasıdır. Hastanın yatış ve çıkış işlemleri de bu bölüm tarafından kontrol edilerek yapılır. Ayrıca hastanın yönlendirilmesi ve ilgili bölüme kayıt yapılması da gerekir. İlk operasyon işlerinin düzenli bir şekilde yapılmasını sağlayan bu bölümde çalışmak isteyenler mutlaka yasal olan sertifikayı almak zorundadırlar. Bu sayede başarı elde etme oranınız daha yükselecektir. Her sağlık kuruluşu için en önemli pozisyonlardan bir tanesi kesinlikle Hasta Kabul Sekreterliği pozisyonudur. Evraksal işlemler başta olmak üzere hastanenin nizami bir şekilde çalışmasına devam etmesi için gereken her şeyden sorumlu olanlar hasta kabul sekreterleridir.

Hasta Kabul Sekreteri Nerelerde Çalışabilir?

Hasta kabul sekreteri günümüzde birçok alanda iş bulabiliyor. Geniş bir alanın bulunması iş bulmayı da kolay hale getiriyor. Müşteri memnuniyet ilkesinin artması ile bu bölüm daha da önem kazanmaya başlamıştır. Bunun için sizde tercih ederek hızlı bir şekilde başlangıç yapabilirsiniz.

Hasta kabul sekreterinin çalışabileceği alanlar aşağıdaki gibidir.

Diyarbakır Hasta Kayıt Kabul Sekreterliği

Diyarbakır Hasta Kayıt Kabul Sekreterliği

 • Hastanelerde (üniversite, devlet, dal, özel),
 • Sağlık ocağı,
 • Poliklinikler,
 • Kalp ve diyaliz merkezleri,
 • Fizik tedavi merkezleri,
 • Tüp bebek merkezleri,
 • Medikal marketlerde,
 • Eczanelerde,
 • Tıbbi laboratuarlar,

Bu alanlar için iş başvurusu yapabilir ve hemen işe başlayabilirsiniz. Sertifikanızın olması da iş bulma sürecinizi daha da kısaltacaktır. Bunun için bu detaya mutlaka önem verin.

Hasta Kabul Sertifikası Almanın Yolu

Hasta kabul sertifikası almak isterseniz bu konuda hizmet veren kurumsal noktaları tercih edebilirsiniz. Ayrıca sürekli olarak bir eğitim almanıza gerek yok. İsterseniz de uzaktan eğitim alabilir ve bu sertifikaya kısa sürede sahip olabilirsiniz. Bu sertifikaya sahip olduktan sonra iş bulma süreciniz daha profesyonel bir hale gelecektir.

Hasta kabul sertifikası programı sunan bazı önemli kuruluşlar eğitim sonrasında iş garantisi de veriyor. Yani ister örgün isterseniz de uzaktan eğitim aldıktan sonra anlaşmalı kurumlarda iş başı yapabiliyorsunuz. Bu tarz hizmeti veren kurumlar sayesinde eğitim tamamlandıktan sonra iş sahibi de olabiliyorsunuz.

Diyarbakır Hasta Kayıt Kabul Sekreterliği

Diyarbakır Hasta Kayıt Kabul Sekreterliği

Hasta Kabul Sekreterliği Eğitimi Neleri Kapsıyor

Burada verilen eğitim hasta ile ilişkilerin nasıl olması gerektiği hakkında size bilgi sunar. Bu eğitimlere katılabilmek için herhangi bir mezuniyet şartı da aranmıyor. Sadece okur yazar olmanız yeterli olacaktır. Buda iş bulmanızı daha kolay hale getirecektir. Bundan dolayı sizde tercih edebilirsiniz. Sadece aşağıda belirtilen şartları taşımanız yeterli olacaktır.

 • İşitme ve görme organları, el ve ayak parmakları sağlam olan,
 • Dikkatli, disiplinli ve tüm ayrıntıları algılayabilen,
 • Oturarak kapalı ortamda çalışmayı seven,
 • İnsanlara karşı sabırlı olan ve iletişim kurmayı seven herkes bu mesleği yapabilir.

Bu özelliklere sahipseniz hemen eğitim için başvuru yapabilir ve sertifikanızı alabilirsiniz.

Hasta Kabul Sekreterliği yapmak isteyenler eğitime başvurmadan önce kesinlikle bu işi ne kadar yapmak istediklerine karar vermeliler. Eğer bu işte yıllarca çalışacak severek yapmayacaksanız bu sektörde yer almanız ve bu işi meslek olarak idrak ettirmeniz çok kolay olmayacaktır. İstek, özveri ve biraz da bilgi isteyen Hasta Kabul Sekreterliği günümüz meslekleri arasında elit bir seviyededir. Her işin temelinde sevgi yatar ve eğer sizlerde bu mesleğin hakkını vereceğinizi düşünüyorsanız kesinlikle Hasta Kabul Sekreterliği size göre bir iş olacaktır.

Neden Hasta Kayıt Kabul Eğitimi Almalıyım?

Neden Hasta Kayıt Kabul Eğitimi almalıyım diye kesinlikle kendinize sormalı düşünmelisiniz. Bu tarz sektörde iş bulma fırsatı son derece yüksek. Ülkemizde daralan iş ağları yanında sağlık sektörü sürekli olarak personel ihtiyacı duymaktadır.

Bu alanların başında da hasta kayıt kabul personelleri geliyor. Her hastane de sağlık kuruluşunda olmak zorunda olan hasta kayıt kabul personelleri önemli bir görevi yerine getirmektedir. O yüzden, geleceğin işleri arasında yer almaktadır. Sertifika almak için bu alanda hizmet veren kuruluşlarda bağlantıya geçerek sizlerde eğitiminizi tamamlayarak işe başlamanız için gerekli olan sertifikayı alabilirsiniz.

Türkiye’de hastanelerin özelleşmesi ve kalabalıklaşması personel ihtiyacının giderek artmasına neden oluyor. Sağlık alanında olmasa da evrak, düzenleme ve takip aşamalarında görev yapan hasta kayıt kabul personelleri sağlık kuruluşlarının en önemli çalışanları arasında yer almaktadır. Hasta, hasta yakınları, tüm evrak işleri hastanenin sistem ve işleyişi ile alakalı her konuda hasta kayıt kabul personelleri ön plandadır.

İş tanımında da birden fazla alan vardır ve son derece meşakkatli bir görevdir. Bu işi gerçekten yapmak isteyen kendisine güvenen herkes bu alanda sertifika alarak sağlık sektörüne giriş yapabilir. Getirisinin yüksek olması sayesinde pozitif bir şekilde çalışma yapabilirsiniz. Ayrıca hastanede çalışmanın size getireceği birçok artı da bulunacaktır. Bunlardan yararlanarak başarı elde edebilirsiniz.

Diyarbakır Hasta Kayıt Kabul Sekreterliği

Diyarbakır Hasta Kayıt Kabul Sekreterliği

Hasta Kabul Sekreteri Kaç Para Maaş Alıyor?

Hasta Kabul Sekreteri olarak görev yapmak isteyen ya da sertifika almak için eğitimlerine devam eden kişilerin neredeyse tamamı Hasta Kabul Sekreteri kaç para Maaş Alıyor? Bunu merak ediyor. Bu tarz mesleklerde sabit bir maaş yoktur. İş yerindeki çalışma durumu, yaş, tecrübe ve görev yapılan sağlık kurumu bu konuda önemlidir. Hasta Kabul Sekreteri maaşlarını sabit olarak tanımlamak kesinlikle doğru olmayacaktır.

2019 yılının son aylarındayız ve hasta kabul sekteri maaşlarının özel ve devlet hastanelerinde ne kadar olduğunu sizlerle paylaşalım. 2019 yılında asgari ücrete gelen zamlarla birlikte Hasta Kabul Sekreteri olarak çalışan personellerin maaşlarına da zamlar geldi. Devlet hastanelerinde ya da devlete ait olan sağlık kuruluşlarında Hasta Kabul Sekreteri olarak çalışanların maaşı 2019 yılı itibariyle 2500 ila 2700 lira arasında değişiklik gösteriyor. Yapılan ek ödemeler (evlilik durumu, çocuk sayısı) gibi değişkenlerle bu maaşlar aylık 3 bin liraya kadar çıkabiliyor.

Özel kurumlarda ise durumlar biraz daha farklı pek çok özel kurum Hasta Kabul Sekreterlerine 2000 bin ila 2500 lira arasında bir maaş veriyor. Özel sektörde personel arayan kurumlar çalışanların iş tecrübesine ve eğitim durumuna bakıyor. Devlet dairesinde görev yapan Hasta Kabul Sekreteri genel olarak 5 gün çalışmaktadır. Cumartesi ve Pazar günü izinli olarak sayılan personeller haftada 2 gün tatil yapar. Özel sektörde ise birçok sağlık kuruluşunda haftanın 6 günü mesai devam etmektedir.