Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Diyanet İşleri Başkanlığına görevde yükselme sınavı ile naklen 500 vaiz alınacak

KPSS şartsız hemşire alımı özel hastaneler tarafından yapılıyor
Spread the love

Diyanet İşleri Başkanlığı taşra teşkilatında açık olan kadrolara; başkanlığın sitesindeki çizelgede ilan edilen sınıfı, unvanı ve adedi yazılı kadrolara yapılacak olan yazılı ve sözlü sınav ile kurum içinde naklen atamaları gerçekleştirecektir.

Hangi statülerde personel alınacak?

*Duyuruya çıkılan ilanda toplamda 500 adet daimi kadroda Vaiz alımı için ilana çıkıldığı anlaşılıyor. Başkanlığın sitesinde de duyuru yayınlanmıştır. Duyuru metninde sürekli kadroda yükselme sınavlarına göre Vaiz alınacağı belirtilmiştir. Başkanlık sınav ve atama sürecinin aşamalarında başvuruda belirttiğiniz özelliklerinizi belgelendirmenizi isteyecektir.

BAŞVURU ŞARTLARI

 1. Lisans mezunu olmak
 2. İhtisas kursunu başarı ile bitirmiş olmak
 3. 2 yıl başkanlıkta çalışmış olmak
 4. Adaylığı kaldırılanlar
 5. Halen başkanlıkta çalışanlar
 6. Vaiz unvanında çalışıyor olmamak

Başvuru Şekli ve Tarihleri

*Diyanet İşleri Başkanlığı merkezinde görev yapanlar kendi birimlerine, taşra teşkilatında görevli olanlar ise kendi il ve ilçe müftülükleri veya dini yüksek ihtisas/eğitim müdürlüklerine başvuru belgelerini hazırlayarak 06.09.2019 (saat08:30)-16.09.2019 (saat 16:30) tarihlerinde şahsen başvuru yapabileceklerdir. Başvuruları görevliler sistem üzerinden yüz yüze alacaklardır. Müracaat şartlarını taşıyanlar 23.09.2019 tarihinde DİBBS kullanıcı hesaplarında ilan edilecektir. Ayrıca Yurtdışında veya askerde olanlar sınava girebilecek durumdaysa 3. Şahıslar aracılığıyla başvuru yapabileceklerdir.

Alımlar için bir sınav yapılacak mı?

*Alımlar yazılı ve sözlü sınav yapılarak sonucuna göre atama yapılacaktır. *Yapılan müracaat sonucunda sınava katılmaya hak kazananların, Anadolu Üniversitesinin “Aday İşlemleri Sistemi” (https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/) üzerinden 30.09.2019-11.10.2019 tarihlerinde başvuru yapacaklardır. Yazılı sınav başvuru ücreti 125tl olup Aday İşlemleri Sistemi üzerinden yatırılacaktır. Başvuru yaptıktan sonra kişisel bilgiler vb. aday bilgilerinde değişiklik işlemleri yapılamayacaktır. Engelli adaylardan uygun görülenlerde sınava alınacaktır.

Başvuru için gerekli belgeler

 1. Nüfus cüzdanı veya pasaport
 2. Yazılı beyanında sağlık durumunun uygun ve sabıkasız olduğunu belirtecektir
 3. Belirtilen belgeleri vermeyenler kabul edilmeyecektir

SINAVIN ŞEKLİ, YERİ, ZAMANI ve SINAV KONULARI

Sınav, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalıdır

 1. 02.11.2019 Cumartesi günü saat 14.00’de Adana, Ankara, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, İzmir ve Samsun, toplam 7 sınav merkezinde yapılacaktır. 
 2. Sınava girebilmek için onaylı sınav giriş kartı ve kimlik şarttır.
 3. Sınav giriş belgesi 28.10.2019-01.11.2019 tarihlerinde https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/ adresinden alacaklardır.
 4. sınav sonuçları 18.11.2019 tarihinde (https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/) ilan edilecektir
 5. Yazılı sınav çoktan seçmeli test şeklinde olacaktır. 50 sorudan oluşacaktır.
 6. Yanlış doğruyu götürmeyecektir.

NOT1:Adaylar (https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav) adresinden sonuçlarını öğrenebileceklerdir.

NOT2: Yazılı ve sözlü aşamalarından en az 70 (yetmiş) puan almak gerekmektedir. Sınavların aritmetik ortalaması değerlendirilecektir.

NOT3:Sonuç açıklanınca sınav sorularına ve sınav uygulamasına yönelik itirazlarını 04.11.2019 – 08.11.2019 tarihlerinde, sınav sonuçlarına yönelik itirazlarını ise 18.11.2019-22.11.2019 tarihlerinde yapabileceklerdir.