Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Dil öğrenip para kazanmak mümkün

Dil öğrenip para kazanmak mümkün
Spread the love

İngilizce bilmek bundan sonra iş dünyasında başarıya ulaşmanın olmazsa olmazları arasında yer almakta. Bir ülkenin dilini en iyi öğrenmenin yolu o ülkede okumak ve ya bir müddet yaşamaktan geçiyor.

Ancak yeterince bütçeye sahip değilseniz o ülkeye gittikten ardından dahi yaşam koşulları sizi oldukça zorlayabilir. Bu nedenle bu hafta okurken çalışma müsaadeyi alıp çalışabileceğiniz, hem ucuza okuyup hatta okul haçlığınızı çıkarabileceğiniz ülkeleri araştırdık. Kanada, İrlanda, Dubai, Malta, Avustralya dil eğitiminizi bitirip bu arada saatine 5 ila 15 dolar arasında para kazanabileceğiniz ülkeler arasında yer almakta.

Gençlerin hem makul hayat koşullarına sahip hatta çalışma müsaadeyi veren ülkeleri seçenek ettiğine ilgi çeken Endless Abroad CEO’su Gökmen Özdemir, “Okurken bütçe konusunu düşünmemeleri için talebelere çalışma müsaadeyi olan ülkeleri öneriyoruz.

Bu ülkelerdeki muhtelif staj ve part-time iş imkanları talebelerin eğitim ve iş yaşamı tasarıları için epey yararlı tek kapı oluyor. Aynı vakit da ülkelerine döndüklerinde de, farklı tek ülkede çalışmanın avantajlarından yararlanıp henüz basit iş bulabiliyorlar” diyor.

AVUSTRALYA

Avustralya’da 3 maaş dil kursuna kayıt yaptıranlar, bu ülkede henüz basit vize almak için ülkedeki mesleksel eğitime kurslarına katılmalılar.

Saatlik olarak Sydney’ de ortalama 10-12 dolar kazanılırken, Melbourne’ da bu ücret saatlik 14-16 dolara kadar çıkıyor. Yasal çalışma müsaadeyi vasıtası ile ayda ortalama 1500 AUD kazanma şansınız yüksek.

İRLANDA

İrlanda’da 25 haftalık dil kursuna kayıt olan talebelere ilave olarak 8 hafta henüz çalışma müsaadeyi veriliyor. Öğrencilere hafta içerisinde 20 saat yarı vakitli çalışma müsaadeyi sağlanıyor. Bu destur tatil zamanlarında 40 zamana (tam zamanlı) çıkabiliyor.

DUBAİ

Kolay vize veren ülkelerden Dubai’de minimum 12 hafta dil okuluna kayıt yapıldığı takdirde haftalık asgari 20 saat çalışma müsaadeyi alınabiliyor. Dubai’de öğrenciler saatlik ortalama 6-8 $ arasında değişikliğe uğrayan ücretler kazanabiliyor.

MALTA VE KANADA

Malta’da 12 hafta ve üzeri dil okuluna kayıt olan öğrenciler 13.haftadan ardından çalışmaya başlayabiliyor. Her bütçeye yanıt veren eğitim sistemine sahip Kanada da, talebelere 2 senelik tek eğitimden ardından 3 yıla kadar çalışma müsaadeyi sağlıyor.