Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Dil bilme zorunluluğu olmadan 20 bin lira maaşla Kuveyt’te çalışacak personel alımı yapılıyor

Kuveyt Al-Surra Hospital 1182 sağlık personeli alacak
Spread the love

İş arayan kişilerin sayısı her geçen gün artar ve iş bulmak zorlaşırken iş arayan kişilere yurt dışında yüksek maaşla iş bulma olanakları da ortaya çıkabilmektedir. Bu ilanlardan en sonuncusu ise Kuveyt’te çalışarak ayda 20 bin lira maaş alma imkanı veren özel hastanenin vermiş olduğu ilan. İyi bir iş bularak yurt dışına gitmek isteyen kişiler haberimizin devamını okumalıdırlar.

Kuveyt Al Surra Hospital tarafından yapılacak personel alımı ile bu ülkede yeni açılacak olan hastanenin kadrosu Türk çalışanlar ile oluşturulacak. Hastanenin açmış olduğu ilana başvurular kendi kariyer sitesi üzerinden yapılmaktadır. Hastane başvuruları 27 Ağustos 2019 tarihinden itibaren kabul etmeye başlamıştır ve bu süre 14 gün devam etmektedir. Yapılan açıklamaya göre başvuru yapan tüm adaylara olumlu ya da olumsuz olmak üzere geri dönüşler e-posta ile yapılacaktır. Bu nedenle de başvuru sırasında mutlaka her zaman kullandığınız e-posta adresini vermeye dikkat etmelisiniz.

Kuveyt’te Çalışmak Üzere İş Alımı Yapılan Kadrolar ve Başvuru Şartları

Kuveyt Al Surra Hospital personel alımı ilanına başvuru yapacak adayların 18 yaşını geçmiş olması başvuru yapacağı alan ile ilgili eğitim veren kurumlardan mezun olması, bunu belgeleyebilmesi şarttır. İşini yapmasını önleyecek sağlık sorunu olmaması, erkek adayların askerliğini yapmış ya da en az iki yıl olacak şekilde erteletmiş olması gerekmektedir. Adli sicil kaydının olmaması, kamu haklarından mahrum e0idlmemiş olmak, Hastane tarafından verilecek olan hızlandırılmış dil kursuna katılmaya engel bir durumu olmamak ve vardiyalı çalışmayı kabul etmek. Hastanenin açmış olduğu personel alım ilanında açık olan pozisyonlar ise şunlardır.

BAZI İNTERNET SİTELERİNDE YERALAN “AL-SURRA HOSPITAL” İŞ İLANI HAKKINDA DUYURU

Ülkemizdeki bazı internet sitelerinde 27 Ağustos 2019 tarihinde “Al Surra Hospital KPSS şartı aranmadan 1182 sağlık personeli alacak“başlıklı bir iş duyurusu ve buna ilişkin haberlerin yayınlandığı görülmüştür. Yapılan incelemede, sözkonusu ilanın içeriğinde bahsedilen “Al Surra Hospital” adlı bir hastanenin Kuveyt’te bulunmadığı, dolayısıyla herhangi bir personel alımının sözkonusu olmayıp, bahsekonu ilanın vatandaşlarımızı istismar etmeye yönelik olabileceği anlaşılmıştır.

Bu çerçevede, vatandaşlarımızın anılan iş duyurusuna itibar etmemesi önemle duyurulur.

Öte yandan, vatandaşlarımızın Kuveyt’teki çalışma mevzuatına ve şartlarına ilişkin, aşağıda irtibat bilgileri kayıtlı Büyükelçiliğimiz Çalışma Müşavirliği’yle temas etmeleri mümkündür.

Kuveyt Çalışma ve Sosyal Güvenlik Müşavirliği

Tel: 00965 222 77 413

E-posta: kuveyt@ailevecalisma.gov.tr

Adres: Embassy Of The Republic of TURKEY

Office of the Labour & Social Security Counsellor

Block: 5, Yemen Street Plot No: I6 AL DAIYA/KUWAIT

Saygılarımızla,