Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Devlet su işleri personel alımı yapacağını duyurdu

DEVLET SU İŞLERİ PERSONEL ALIMI YAPACAĞINI DUYURDU
Spread the love

Devlet Su İşleri (DSİ) personel alımı yapacağını kamuya duyurdu. İş başvurusu İşkur üzerinden yapılacak. Devlet Su İşleri’nin personel alımı duyurusu İşkur’un resmi sitesinde yayınlandı.

Peki Devlet Su İşleri’nin personel alımında aranan şartlar neler?

Devlet Su İşleri personel alımı için başvuru yapacak olan kişilerin en az ilköğretim mezunu olması gerekiyor.

Personel alımında aranan şartlar şu şekilde açıklandı.

18 yaşını dolduran ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kişiler işe başvurabilecek. Hakkında güvenlik soruşturması yapılan kişilerin olumlu sonuç alması gerekiyor. İşe başvuru yapacak erkek adayların askerlikten tecelli veya muaf olması ya da askerliğini yapmış olması gerekiyor. Adayların, başvuru yapacağı iş kolunu yapmasına engel sağlık durumlarının olmaması da önem teşkil ediyor. Adayların sosyal güvenlik kurumundan malüllük, yaşlılık veya emeklilik maaşı almaması da başvuru şartları arasında yer alıyor.

 

Hakkında af kararı çıkmış olsa dahi devletin güvenliğine ve anayasal düzene karşı suç işleyen, milli savunmaya ve devlet sırlarına karşı suç işleyen, casusluk yapan, zimmet, rüşvet, dolandırıcılık, hırsızlık ,hileli iflas, sahtecilik, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, ya da kaçakçılık suçlarından mahkum olan kişiler başvuramaz.

Devlet Su İşleri kaç personel alımı yapacak?

Devlet Su İşleri 4 su taşıyıcı, 1 topograf, 2 beden işçisi, 1 çiftçi olacak şekilde 8 personel alımı yapacak.

Devlet Su İşleri personel alımı nasıl yapılacak?

İş başvurusunda bulunacak adaylar internet üzerinden başvuru yapabilecek. Yukarıda sayılan şartları sağlamayan adayların başvuruları değerlendirme kapsamına alınmayacak. Bu nedenle başvuru şartlarının iyice okunması ve şartları sağlayan kişilerin başvuru yapması gerekiyor. 

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanDetay.aspx?uiID=00005079186&isyeriTuru=Kamu&returnUrl=AcikIsIlanDetay.aspx?uiID=00005079186&isyeriTuru=Kamu  adresine tıklayarak Devlet Su İşlerinin personel ilanının detaylarını görebilir ve başvuru yapabilirsiniz.