Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Devlet Personel Başkanlığı ilanında en az 5000 TL maaş alacak personel alımı yapılacağı duyuruldu

Devlet Personel Başkanlığı ilanında en az 5000 TL maaş alacak personel alımı yapılacağı duyuruldu
Spread the love

Devlet Personel Başkanlığı sayfasında yapılan iş ilanı duyurusunda kamu kurum ve kuruluşlarına personel alımları sürüyor. Iğdır Üniversitesi Rektörlüğü tarafından duyurulan iş ilanın en az 5 bin TL tutarında maaşla personel alımı yapılacağı aktarıldı. Söz konusu ilanda başvuru süreci 16 Eylül 2019 tarihinde tamamlanacak. Başvuru yapacak adayların ise kamu iç denetçi sertifikasına sahip olması gerekmektedir.

Devlet Personel Başkanlığı üzerinden Iğdır Üniversitesinin yaptığı iş ilanı ile rektörlük bünyesinde 5 bin TL maaş imkanı olan bir kamu personeli alımı duyuruldu. İç denetçi alımı olarak yayınlanan ilanda adaylar başvuruları bizzat üniversiteye yapacaklar. Iğdır Üniversitesi Rektörlüğü; Genel İdare Hizmetleri (GİH) sınıfında, 3 (üç) dereceli, 1 (bir) adet “İç Denetçi” kadrosuna 5018 sayılı “Kamu Malî Yönetimi ve Kontrol Kanunu”nun ilgili hükümleri kapsamında alım gerçekleştirecek.

Genel Başvuru Şartları Ve Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yer verilen iş ilanında başvuru yapacak olan adaylarda bulunması gereken özellikler şu şekilde sıralanmıştır:

  • 657 Sayılı Kanunun 48. maddesinde yer alan şartları adaylar taşımalıdır.
  • Hazine ve Maliye Bakanlığı İç Denetim Koordinasyon Kurulu üzerinden verilen Kamu İç Denetçi Sertifikası adaylarda bulunmalıdır.
  • İç denetçilik mesleğinin gerektireceği bilgi, ehliyet ve temsil yeteneği adaylarda bulunmalıdır.

Başvuru Yeri Ve Başvuru Şekli

Iğdır Üniversitesi Rektörlüğünün paylaşmış olduğu Devlet Personel Başkanlığı ilanlarında yapılacak iç denetçi alımının başvuru yeri ve başvuru şekline ilişkin şu durumlara değinilmiştir:

  • İş ilanı başvuruları 2 Eylül 2019 tarihinden itibaren yapılacaktır. Son başvuru tarihi ise 16 Eylül 2019 olarak belirlenmiştir.
  • Başvuru yapacak adaylar Iğdır Üniversitesi İç Denetim Birimine şahsi olarak ya da posta üzerinden başvuruda bulunabilirler.
  • Posta yoluyla başvuru yapacak adaylar başvuru evraklarını bilgisayar ortamında taramalı ve belgelerin postaya verildiğini gösteren kargo takip numarasını ic.denetim@igdir.edu.tr mail adresine iletmelidir.
  • Başvuruyu posta üzerinden gerçekleştiren adaylar son başvuru tarihinin mesai bitimine kadar Iğdır Üniversitesi İç Denetim Birimine ulaşmış olması gerektiğini bilmelidir. Postada yaşanan gecikmelerde üniversite üzerine sorumluluk almamaktadır.