Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Denizli İhracatçılar Birliği Uzman Yardımcısı, idari memur ve şoför alımı KPSS puan ile yapılıyor

Denizli İhracatçılar Birliği Uzman Yardımcısı, idari memur ve şoför alımı KPSS puan ile yapılıyor
Spread the love

2019 yılının son aylarına doğru Denizli İhracatçılar Birliği birçok açık pozisyonda personel alımı yapacaktır. Kamu kuruluşu olarak değerlendirilen kurumun personel alımında gerekli birtakım başvuru şartları da bulunuyor. 3 farklı pozisyonda yapılacak olan personel alımı için gerekli başvuru değerlendirmeleri haberimizin detaylarında bulunuyor.

3 farklı pozisyonda yapılacak olan personel alımında kurum kadrosunda geçerlilik sağlanacaktır. Bu şekilde adaylar uygun oldukları açık pozisyonu kullanarak başvuru işlemlerini değerlendirebilmektedir. 

  • Uzman birliği yardımcısı
  • İdari memur
  • Şoför şeklinde Denizli İhracatçılar birliği ilan açıklamasında bulunmuştur.

Bu alanda yapılacak olan personel alımı için belirlenen başvuru şartları da her pozisyona uygun olarak alınabilmektedir. Bu durum için resmi sayfada da yayımlanan başvuru şartları aşağıda bulunuyor.

Denizli İhracatçılar Birliği Uzman Yardımcısı, İdari Memur ve Şoför Alımı KPSS Puanı ve Öğrenim Durum Bilgileri

Her kadro için farklı öğrenim durumunun olmasından ötürü başvuru formları da ayrı olarak yayımlanmıştır. Kurumun uzman yardımcısı personel alımı için belirttiği öğrenim durumu;

  • 4 yıllık lisans bölümleri olan; iktisat, maliye, işletme, kamu yönetimi, uluslararası ticaret, siyasal bilgiler, istatistik, ekonomi şeklinde bulunan bölümlerden mezun olmak
  • 2018 – 2019 yıllarında geçerli olan YDS’den en az 70 puan almış olmak ya da ÖSYM tarafından sağlanan eşdeğerlik tablosunda 70 puana denk gelen puana sahip olmak şeklinde öğrenim durumları belirlenmiştir.

Aynı şekilde bulunan öğrenim şartlarını karşılan bir diğer açık pozisyondan biri de idari memur değerlendirmesidir. 4 yıllık lisans mezunu olarak uzman yardımcısı bölümlerinin aynısı idari memur alımı içinde geçerlidir. Kuruma alınacak şoför ihtiyacı içinde lise mezunu durumu geçerli olarak sağlanıyor. 

Denizli İhracatçılar Birliği Uzman Yardımcısı, İdari Memur ve Şoför Alımı Başvuru Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak bulunmak ilk başvuru değerlendirilmesi olarak görülmektedir. Bunun dışında askerlik görevini tamamlamış ve 18 yaş sınırını geçmiş olmak gerekmektedir.

Uzman ve idari memur içim KPSS puanından en az 70 durumunu sahip olması gerekmektedir. Aynı şekilde şoför alımında da en az 5 yıllık sürücü belgesinin olma şartı geçerlidir. Bu şekilde belirlenen şartları karşılayan adaylar Denizli İhracatçılar Birliğine başvuru yapabilir.