Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Canan Karatay çocuklara beslenme önerileri verdi

Canan Karatay çocuklara beslenme önerileri verdi
Spread the love

Canan Karatay yine çok konuşulacak açıklamalar yaptı. Çocuklara beslenmeleri konusunda bir takım önerilerde bulunan Karatay, mutlaka yağ ve protein ile beslenmeleri gerekiyor. Protein yağla yenildiği zaman daha iyi etki ediyor açıklaması yaptı.

İş Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay çocuk hastalıkları, beslenme ve çocuk sağlığı ile alakalı önemli duyurularda bulundu. Karatay çocukların küçük yaşlarda, beslenmelerine dikkat etmesi gerektiğini savunuyor. Bu konuda ailelere büyük işler düşüyor. Özellikle gelişimini tamamlamak üzere olan çocukların sağlıklı bir vücut yapısına sahip olması için, dengeli beslenmeleri gerektiğini savunuyor.

Karatay çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimlerinin, sorunsuz bir şekilde ilerlemesinin ilerleyen dönem için son derece önemli olduğunu söylüyor. Karatay çocuklara şeker verilmemesini istiyor. Şekerin çocuklara çok ciddi zararlar verdiğini söyleyen Karatay, şekerin çocuklar için zehir olduğunu savunuyor. Bir diğer önemli zarar ise ekmek olduğunu söyleyen Karatay çocukların ekmek tüketiminin kontrol edilmesi gerektiğini söylüyor.

Ekmek kana karıştıktan sonra hemen şeker oluyor diyen Karatay vücuda ciddi zararları olduğunu söyledi ve ekmek tüketiminin kontrollü bir şekilde yapılması gerektiğini söyledi.  Karatay hazır tatlı ürünlerinde inanılmaz derecede şeker oranı var diyerek çocukların bu tarz gıdalardan uzak durmasını istiyor. Çocukların hem fiziksel hem de zihinsel gelişimi için bu tarz gıdalardan uzak durulması konusunda uyarıyor.

Özellikle hazır gıdalar uzunca süre market raflarında bekliyor ve bu da gıdaların daha fazla zararlı hale gelmesine neden oluyor. İş Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay da buna dikkat çekerek gelişimini tamamlamayan ergenlik dönemindeki çocukların doğru beslenme alışkanlığını yakalaması için şekerden uzak durması gerektiğini savunuyor.