Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Burun tıkanıklığı hayat kalitesini etkiliyor

Burun tıkanıklığı hayat kalitesini etkiliyor
Spread the love

Sağlıklı bir hayat sürmek hepimizin ortak isteği nefes almak insanlar için vazgeçilmez bir olay sağlıklı ve düzgün nefes alabilmek için burun solunum yollarımızın kusursuz bir çalışma göstermesi gerekiyor.

Her 2 kişiden 1 tanesinin burun tıkanıklığı sonucunda doğan rahatsızlıklar geçirdiği ortaya çıktı. Burun tıkanıklığı yaşayan kişiler bu sorunu kökten çözmek yerine geçici yöntemlere başvuruyor. Bu süreçte insanlar kronik burun tıkanıklığını fark edemiyor. Kronik kalp hastalıkları uyku apnesi sırasında ölüm riski depresyon gibi birçok hastalığı tetikleyebiliyor.

Oksijen solunumu yapan tüm canlılar için hayatını devam ettirebilmesi ilk yolu yeterli kadar solunum yapabilmektir. Az oksijen ruh ve beden sağlığımıza beklenmedik sorunlar yaşanabiliyor. Solunum yollarımızın ana kapısı ise burnumuz bu nedenle burnumuzun tıkanık olması kaliteli bir yaşam sürmemize engel oluyor. Horlama uyku apnesi yetersiz oksijen alımına bağlı olarak gelişebiliyor uyku esnasında vücut gereken oksijen alabilmek için daha fazla efor sarf etmek zorunda kalıyor ve bu sayede yorgunluk hissi insanlarda kalıcı olabiliyor.

Ayrıca fiziksel problemlerin dışında mutsuzluk ve depresyon gibi ruh sağlığını ilgilendiren sorunlar da sağlıksız nefes almaya bağlı olarak ortaya çıkabiliyor.

İnsanlar bu tarz rahatsızlıklarda genelde doktora gitmekten kaçınıyorlar burun tıkanıklığı aslında zaman içerisinde alışılan ve kanıksanan bir durum oluyor. Kronik burun rahatsızlığı eğer tedavi edilmezse kalp hastalıkları uyku apnesinde sırasında Ölüm riskini depresyon gibi hatta Demans gibi önemli rahatsızlıklara kapı açabiliyor. Bu süreçte çok hızlı bir şekilde doktora giderek muayene olmalı ve doktorunuzun vermiş olduğu tedavi yöntemine bir an önce başlamalısınız.