Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Bursa Şehir Hastanesi’nin açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gerçekleştirdi

Memur anneler Cumhurbaşkanı'na çağrıda bulundu
Spread the love

İstanbul-İzmir arasını 3,5 saate indirecek olan İstanbul-İzmir Otoyolunun ve Bursa Şehir Hastanesinin açılışını yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’nin 10. cu şehir hastanesini de hizmete açmış oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açılış töreninin ardından Bursa Şehir Hastanesini gezerek incelemelerde bulundu.

 

Ortak açılış törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay,Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca,Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül,Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop,İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli,Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan,Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da katılım sağladı.

 

Bursa Şehir Hastanesi Doğanköy mevkisinde 1355 yatak kapasiteli olarak kuruldu.Kurulan şehir hastane bünyesinde,Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri,Kalp Damar,Onkoloji,Genel,Kadın-Doğum Çocuk,Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon 6 ayrı hastane binası olarak kurulan Bursa Şehir Hastanesi kapsamında 49 ameliyathane,403 poliklinik, 217 yataklı yaşlı ve çocuk yoğun bakım ünitesi ile günde 2110 acil hastaya tedavi uygulanabilecek. 36,200 hasta sirkülasyonu öngörülen şehir hastanesi bünyesinde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hastanesi ise 200 yatak kapasitesiyle ülkenin hizmet veren en büyük hastanesi olacak.Genel hastanede 308 yatak ,Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri hastanesinde 100,Kalp Damar hastanesinde 271 yatak,Onkoloji hastanesinde 254 yatak,Kadın Doğum – Çocuk hastanesinde 222 yatak bulunmakta.

 

Bursa Şehir Hastanesinde 356 hekim, 1000 in üzerinde yardımcı sağlık personeli görev alacak.İstanbul-İzmir otoyolunun kritik noktasında bulunan hastanenin sadece Bursa’ya değil Güney Marmara’da yaşayanların bir çoğuna hizmet vermesi planlanıyor.Ayrıca hastanede tedavi gören hastaların artık başka bir sağlık kuruluşuna sevk edilmemesi ve üniversitenin de bulunacağı eğitim ve araştırma merkezi olması da planlanmaktadır. Türkiye genelinde açılan 10. cu hastane ile yatak kapasitesi de 13,417’ye çıkarken ülke genelinde planlanan yatak kapasitesi 44,846 iken hastane sayısı da 31 dir.