Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Büro işçisi alım ilanı Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılıyor

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesine 22 personel alımı ilanı yayınlandı
Spread the love

Emniyet Müdürlüğü bünyesinde çalışmak isteyen kişilerin ilgi ile takip ettikleri ilanlar yayınlanmaya devam ediyor. Son olarak Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü yayınladığı ilan ile Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere işçi alımı yapacağını duyurdu. Bu ilan ile ilgili detayları haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Sınavsız olarak kamu kurumlarında iş bulmanın oldukça güç olduğu bilinmekle birlikte lüzum görülen hallerde kamu kurumları personel açıklarını kapatmak için kanunlar ile kendilerine verilen yetkiyi kullanmakta ve açıktan personel alımı yapmaktadırlar. Bu kapsamda da yeni yayınlanan ilan ile Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü işçi olarak çalıştırmak üzere personel alımı yapacak ve bunun için hiçbir sınava girilmesine gerek olmayacak. 

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü İşçi Alım Başvuru Nasıl Yapılıyor?

Büro işçisi statüsünde görev alacak personel alımı için başvuru süreci başlamış bulunmaktadır. Adayların başvurularını en geç 2 Eylül 2019 tarihine kadar şahsen yapmaları gerekmektedir. Online ya da posta ile yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır. Başvuru yapacak adayların en az ilkokul mezunu olmaları gerekmektedir. Sınavsız olarak yapılacak personel alımı için başvuru sayısının çok olacağı tahmin edilmekte ve işe alınacak personel 28 Eylül 2019 tarihinde yapılacak kura çekimi ile belirlenecektir. Kura çekimi ise İl Emniyet Müdürlüğünde Şehit Ahmet Alp Taşdemir konferans salonunda belirtilen tarihte saat 11 de yapılacaktır.

İŞKUR üzerinden yayınlanmış olan ilanı kurumun resmi internet sayfasına girerek ulaşmak mümkün olmaktadır. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğünde büro personeli olarak çalışmak isteyen adayların belli şartları taşımaları gerekmektedir buna göre adayların

  • 18 yaşını tamamlamış ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları gerekmektedir. 
  • Görevlerini yapmalarını önleyecek akıl ya da bedensel engellerinin bulunmaması gerekmektedir. 
  • Adayların Türkiye Cumhuriyeti Ceza Kanunlarından 53. Maddede bulunan suçları işlememiş ve bunlardan dolayı affa uğramış bile olsa ceza almamış olmaları gerekmektedir. 

Başvuru sırasında adayların kimlik fotokopilerini, sabıka kayıtlarının olmadığını belirten adli sicil kaydını, bir adet resim ve ikametgah ve mezuniyet belgelerinin yanlarında olması gerekmektedir.