Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Brokoli kanserden koruyor

Brokoli kanserden koruyor
Spread the love

Gıdalar içerdikleri vitamin ve mineraller vasıtası ile sıhhatimizi korumada yardımcı olurlar. İçerdiği anti kanserojen özelliği ile tam tek sıhhat deposu olan brokoli bilhassa kanser tehlikesini ortadan kaldırmak isteyenler için iyi bir gıda.

Brokoli kilo vermeden tutun da kemik ve diş sağlığını savunmaya kadar tesirli tek sebzedir. Güçlü muhtevası vasıtası ile bütün kanser çeşitlerine karşı savunma sağlar.  Sağlıklı muhtevası vasıtası ile süper gıda olarak biline brokoli, minyatür ağaç şeklini andırır. Kalın sapı ve çiçekleri tüketilebilir.

Haftada 3 sefer derli toplu olarak kullanımı neticesinde bütün kanser çeşitlerine karşı yakalanma rizikosu azalır.Brokoli bol miktarda C vitamini ve K vitamini içermektedir, ayrı olarak folat potasyum, manganez, demir, fosfor, kolin, selenyum ve kükürt gibi mineraller ile lif itibariyle da varlıklıdır.

Brokolide, aşırı derecede protein yer alır ayrı olarak bünyesinde tespit edilen bolca biyoaktif birleşikler (flavonoidler) onu süper besin yapar.Brokoli birden fazla vitamin sahibi olan süper tek sebzedir.

Brokolinin bünyesinde tespit edilen biyoaktif bileşikler bedenin antioksidan kapasitesini çoğaltır, antimikrobiyal etkiler gösterir ve böbrek, prostat, idrar kesesi, akciğer ve rektum kanseri tehlikesini azaltmaktadır ve büyümüş tümörlerin gerilemesine katkı sağlar.

Brokolide kafi miktarda folat (B9 vitamini) alınmasıyla, kolon, mide, pankreatik ve servikal kanserlere karşı savunma sağlamada umut vericidir. Brokoli de tespit edilen tek bileşik olan sülforafan vücuttan ilave olarak östrojeni uzaklaştırmasıyla bilhassa göğüs, rahim ve kolon kanseri için yararlıdır.

Brokoli, K vitamini, kalsiyum, magnezyum, çinko ve fosfor yönünden varlıklı bulunduğu için kemikleri ve dişleri kuvvetli meblağ. C vitamini ve kalsiyum ve kemferol, periodontal, dişler ve onları çevreleyen dokuların pozitif etkiler.