Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Boyun yaşlanması ciddi bir risk

Boyun yaşlanması ciddi bir risk
Spread the love

Yerçekimi, güneş, kalıtsal, hormonsal dalgalanmalar, süratli ve aşırı kilo alıp vermeler, ağır nikotin kullanımı cildimizin süratli gevşeyerek sarkmasına kapı aralayan tetikleyici faktörlerdir.

Yaşlılık cildimizin nem sayısını kaybederek esneme kabiliyetinin azalmasına, deri altı yağ dokusunun kaybına ve boyun kaslarının gevşemesine kapı aralayan kimi fizyolojik farklılıklara sebep gerçekleşir.

Boyun estetiği planlaması surat estetiği ve germe işlemleri eşliğinde değerlendirilmeli ve suistimal edilmemelidir.

Boyun ili surat ile kıyaslandığında sık suistimal edilen ve bu nedenden dolayı sık sık eşarp, boyunlu kazaklarla kapatılmaya çalışılan, bireyin gövde idrak imajını tanımlayarak ve biyolojik (gerçek) yaşını gösteren en ehemmiyetli estetik ünite olarak kabul edilir.

Bu kazanın en çok görünür olan yaşlanma belirtileri;Boyun derisinde incelme, lekelenme, gevşeklik ve sarkma Çene ucu altında ya da çene hattı (jow line) altında bütün boyun ilçesinde olan aşırı yağ fazlalığı Derinlemesine dikey ve yatay çizgilenmeler (Platisma*bantları) başka bir deyişle boyun ince adale yapıların orta ve yan alanlarında gevşekliğidir.

Bu açıklanan ek olarak aşırı tükürük bezi (submandibuler) büyüklüğü ve çene altında adale (digastrik) büyüklükleri ile yanık, mikrop, ilçe ya da doğumsal anomalilere bağlı deformitelerle birlikte, ek olarak evvelki operasyon iz ve sekellerine eşlik edebilir, önde ya da geride ufak çene yapısı ile birlikte olabilirler.

İmaj düzeltmek, gençleşme ve yaşlılık belirtilerinin giderilmesi için boyun germe ve estetik işlemleri yüz/boyun bütünlüğü ve armonisini bitirmek için toplu edilmelidir.

Bazı kalıtsal (Hindi gıdısı: Turkey Gobbler) ve şahsi anatomik özelliklere bağlı olarak surat germe gereksinimi duymayan fakat ihtiyar tek boyuna bulunduran ve tek başına boyun germe lüzumlenen şahıslar de bulunabilir.

Platisma kası: Göğüs ve omuz adale zarlarından başlamış çene köşelerine tek kaç noktadan yapışarak sonlanan yüzeye yakın pelerin biçiminde ince boyun kasıdır.

Ağız köşelerinin zorlamayla aşağı doğru büzüldüğünde gözlenen çene ucundan köprücük kemiklerine doğru uzanarak fark edilen çift doğrultulu adale çizgileri platisma kasına aittir.