Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Binlerce yedek astsubay alımı yapılacak

Binlerce yedek astsubay alımı yapılacak
Spread the love

Türk Silahlı Kuvvetlerinde yedek subay olmak için açılan ilana başvurunun beklenenden çok fazla olduğu ve binlerce yedek astsubay alımının yapılacağı Milli Savunma Bakanlığı tarafından duyuruldu. Konuyla ilgili açıklama en yetkili kişiden Mili Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan geldi. Açıklama ile ilgili detaylı bilgileri haberimizin devamında bulabilirsiniz. 

Askerlik sisteminin değişmesi ve bedelli askerliğin kalıcı hale getirilmesinin ardından bedelli askerlik yapmak isteyen kişilerin sayısı rekor düzeye ulaştı. Geçen yıl seçim sürecinde çıkartılan bedelli askerlikte ödenmesi gereken tutar 15 bin liraydı ve büyük bir katılım olmuştu. Yeni yapılan düzenleme ile artık bedelli askerlik kalıcı oldu ama ödenmesi gereken miktar nerdeyse iki katına çıktı ve 33 bin 230 lira oldu. Ödenecek miktarın bu şekilde artmasına rağmen katılım sayısı da arttı ve 20 428 kişi e-devlet üzerinden askerliğini bedelli yapmak üzere başvuruda bulundu.

Yedek Subaylık Başvurusu Rekor Düzeye Ulaştı 

Gençlerin yoğun ilgisi karşısında yedek subaylık için başvuru süresi uzatılmıştı ve hala bitmediği de biliniyor. Sizde yedek subay olmak istiyorsanız bunun için 31. Ağustos 2019 tarihine kadar başvuru yapabilir ve rekor olduğu belirtilen sayının artmasını sağlayabilirsiniz.  Yeni askerlik sistemi ile getirilen yedek subaylığa başvuran kişilerin sayısını da bizzat Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Açıkladı. Bakan Yedek subaylığa 35 bin gencin başvuruda bulunduğunu belirterek gösterilen ilgiden dolayı da gençlere teşekkür ettiğini belirtti. Yapılan bu yüksek başvuru sayısı sonrasında ise yedek subay olarak alınacak kişilerin sayısında da artma olabileceği haberleri gelmeye devam ediyor.

Gençler ise 31 Ağustosta başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından bu kez de 23 Eylül 2019 tarihi beklenmeye başlanacak bu tarihte yedek astsubay ve yedek subay olarak askerliğini yapmak isteyen kişilerin yaptıkları başvuruların sonuçları açıklanacak. Başvuru sonuçları adaylara e-devlet üzerinden bildirilecektir. Yedek astsubay ve yedek subay olarak askerliğini yapan adaylara isterlerse aynı görevde kalma ve Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde sürekli olarak çalışma imkanı sunulmaktadır.