Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Bilecik Hasta Kayıt Kabul Sekreterliği

Osmaniye Tıbbi Sekreterlik Kursu
Spread the love

Günümüzde en çok revaçta olan meslek dallarından biri hasta kabul sekreterliği olarak ön planda yer alır. Hasta kabul sekreterliği hastanelerde çalışan ve hastanın ilk karşılanma aşamasında görevli olan kişilerdir. Bu bölümde çalışacak olan kişilerin insani ilişkilerin güçlü olması gerekir. Hastanın kaydının yapılması ve gitmek istediği bölüme yönlendirilmesi gibi konuları içermektedir. Hasta kabul sekreterliğinde erkek ve kadınlar çalışabilir. Bu bölümde iş bulmak istiyorsanız hasta kabul sekreterliği sertifikası almanız gerekir. Bu sertifikayı aldığınız zaman daha hızlı bir iş şekilde iş bulabilirsiniz. Bu bölümde evrakların takip ve kontrol edilmesi gibi detaylar yer alır. Hastanın yatış ve çıkış işlemlerinin yapılması ve hastanenin tüm evrak işlerinin yürütülmesi yer alır.

Hasta Kabul Sekreteri Ne İş Yapar

Hasta kabul sekreterinin öncelikli işi içeri giren hastanın karşılanması ve talebinin yerine getirilmesidir. Aynı zamanda danışmanlık görevini de yürütür. Hastalar kayıt olmak istedikleri bölümü belirtiler. Sekreter de ilgili kaydı yapar ve yönlendirmeyi yaparak kişinin ilgili bölüme rahat bir şekilde gitmesine olanak sağlar. Her sağlık kuruluşunda bu bölüm bulunmak zorundadır. Bu sayede ilgili sağlık kurumunun da kalitesinde artış yaşanacaktır. Sizde bu bölümde çalışmak isterseniz mutlaka başvuru yaparak ilk adımı atabilirsiniz. Sertifikanın olması sağlık kuruluşlarının sizi hızlı bir şekilde işe almasına yardımcı olacaktır.

Bilecik Hasta Kayıt Kabul Sekreterliği

Bilecik Hasta Kayıt Kabul Sekreterliği

Hasta Kabul Sekreteri Nerelerde İş Bulabilir

Hasta kabul sekreterliği yapmak isteyen kişiler öncelikle mutlaka güvenilir bir kurumdan devlet hastanelerine denkliği olan bir sertifika almalılar. Bu sertifika sonrasında sağlık kuruluşlarına iş başvuru yapabiliyorlar.

Hasta kabul sekreterliği günümüz için son derece önemli bir meslek artan sağlık kuruluşları ve özelleşme olduğu için hasta kabul personellerine ihtiyaç da her geçen gün artıyor. 2019-2020 şartlarında çok sayıda farklı kuruluş bu tarz personellere ihtiyaç duyuyor.

 • Hastanelerde (üniversite, devlet, dal, özel),
 • Sağlık ocağı,
 • Poliklinikler,
 • Kalp ve diyaliz merkezleri,
 • Fizik tedavi merkezleri,
 • Tüp bebek merkezleri,
 • Medikal marketlerde,
 • Eczanelerde,
 • Tıbbi laboratuarlar,

Hasta Kabul Sertifikası Nasıl Alınır

Hasta kabul sertifikası konusunda birçok kurumsal nokta size en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Bu sertifikayı alacağınız yerin yetkili ve yasal olarak hizmet vermesine de mutlaka özen gösterin. Bu sayede başarılı bir sonuç alabilirsiniz. Sertifikayı almak istediğinizde örgün bir eğitim almanıza gerek kalmıyor. Uzaktan eğitimlere katılım sağlayarak da sertifikaya sahip olabilirsiniz. Bu sayede istediğiniz sağlık kurumunda çalışma imkanı elde edebilirsiniz. Özellikle de devlet kurumlarında geçerli olan bu sertifika sizi hedeflediğiniz noktaya ulaşmanıza olanak sağlayacaktır. Bunun için başvurunuzu hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca herhangi bir şekilde mezuniyet şartı da aranmıyor. Üniversite mezunu olmadan da başvuru yapabilirsiniz. Okur yazar olmanız gereken şartlar arasında bulunuyor. Bundan dolayı sizde güven içerisinde ilgili sertifikaya sahip olabilirsiniz.

Bilecik Hasta Kayıt Kabul Sekreterliği

Bilecik Hasta Kayıt Kabul Sekreterliği

Hasta Kabul Sekreterliği Eğitimi

Hasta Kabul Sekreterliği eğitimi alabilmek için bazı şartları yerine getirmek gerekiyor. Bu tarz bir eğitime katılmak için herhangi bir okul şartı aranmıyor. Lise mezunu ya da en az ortaokul mezunu olmak zorunluluğu gibi kurallar bulunmuyor.

Özel şartlar aranmıyor. Dileyen herkes Hasta Kabul Sekreterliği eğitimi ve sertifikası alabilir. Bu kurs ile alakalı birkaç temel şart dışında zorlayıcı bir kural yoktur. Aktif olarak okuryazar olmak, bu sektörde çalışmak isteyen herkes i Hasta Kabul Sekreterliği eğitimi için başvuru yapabilir.

 • İşitme ve görme organları, el ve ayak parmakları sağlam olan,
 • Dikkatli, disiplinli ve tüm ayrıntıları algılayabilen,
 • Oturarak kapalı ortamda çalışmayı seven,
 • İnsanlara karşı sabırlı olan ve iletişim kurmayı seven herkes bu mesleği yapabilir.

Hasta Kabul Sekreterliği yapmak isteyenler eğitime başvurmadan önce kesinlikle bu işi ne kadar yapmak istediklerine karar vermeliler. Eğer bu işte yıllarca çalışacak severek yapmayacaksanız bu sektörde yer almanız ve bu işi meslek olarak idrak ettirmeniz çok kolay olmayacaktır. İstek, özveri ve biraz da bilgi isteyen Hasta Kabul Sekreterliği günümüz meslekleri arasında elit bir seviyededir. Her işin temelinde sevgi yatar ve eğer sizlerde bu mesleğin hakkını vereceğinizi düşünüyorsanız kesinlikle Hasta Kabul Sekreterliği size göre bir iş olacaktır.

Neden Hasta Kayıt Kabul Eğitimi Almalıyım?

Hasta kabul sekreterliği sertifikası almak size birçok artı kazanç sağlayacaktır. Öncelikle özel ve devlet kurumlarında çalışma imkanı bulabilirsiniz. Kariyer yapmak isteyenler için de ilk başlangıç olacaktır. Ayrıca maaş oranı da oldukça yüksektir. Sosyal hakları da oldukça gelişmiş olması sayesinde sorunsuz bir şekilde çalışabilirsiniz. Bu çalışma genelde bilgisayar başında olacaktır. Bilgisayar başında ilgili kayıtların yapılması ve yönetilmesi yer alır. Bu sayede sorunsuz bir şekilde çalışabilir ve istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.

Bilecik Hasta Kayıt Kabul Sekreterliği

Bilecik Hasta Kayıt Kabul Sekreterliği

Hasta Kabul Sekreteri Kaç Para Maaş Alıyor?

Hasta Kabul Sekreteri olarak görev yapmak isteyen ya da sertifika almak için eğitimlerine devam eden kişilerin neredeyse tamamı Hasta Kabul Sekreteri kaç para Maaş Alıyor? Bunu merak ediyor. Bu tarz mesleklerde sabit bir maaş yoktur. İş yerindeki çalışma durumu, yaş, tecrübe ve görev yapılan sağlık kurumu bu konuda önemlidir. Hasta Kabul Sekreteri maaşlarını sabit olarak tanımlamak kesinlikle doğru olmayacaktır.

2019 yılının son aylarındayız ve hasta kabul sekteri maaşlarının özel ve devlet hastanelerinde ne kadar olduğunu sizlerle paylaşalım. 2019 yılında asgari ücrete gelen zamlarla birlikte Hasta Kabul Sekreteri olarak çalışan personellerin maaşlarına da zamlar geldi. Devlet hastanelerinde ya da devlete ait olan sağlık kuruluşlarında Hasta Kabul Sekreteri olarak çalışanların maaşı 2019 yılı itibariyle 2500 ila 2700 lira arasında değişiklik gösteriyor. Yapılan ek ödemeler (evlilik durumu, çocuk sayısı) gibi değişkenlerle bu maaşlar aylık 3 bin liraya kadar çıkabiliyor.

Özel kurumlarda ise durumlar biraz daha farklı pek çok özel kurum Hasta Kabul Sekreterlerine 2000 bin ila 2500 lira arasında bir maaş veriyor. Özel sektörde personel arayan kurumlar çalışanların iş tecrübesine ve eğitim durumuna bakıyor. Devlet dairesinde görev yapan Hasta Kabul Sekreteri genel olarak 5 gün çalışmaktadır. Cumartesi ve Pazar günü izinli olarak sayılan personeller haftada 2 gün tatil yapar. Özel sektörde ise birçok sağlık kuruluşunda haftanın 6 günü mesai devam etmektedir.

Hasta Kabul Sekteri Olarak Kimler Çalışabilir

Hasta kabul sekreteri olarak erkek ve kadınlar çalışabilir. Ayrıca insanı ilişkileriniz yüksek ise ve konuşmayı seviyorsanız bu meslek dalı tam sizin için olacaktır. Bundan dolayı güven içerisinde tercih edebilirsiniz. Hasta kabul sekteri olarak hastanede çalışmak size birçok artıyı da kazandıracaktır. Özellikle de hastanede çalışmak birçok sağlık çalışanı ile tanışmak olacaktır. Buda avantaj sağlayacaktır. Bundan dolayı sertifika için hemen başvuru yapabilir ve en iyi sonucu elde edebilirsiniz. Günümüzde oldukça revaçta olan bu meslek dalı size maddi açıdan da kazanç sağlayacaktır. Hastane işlemlerinin yürütülmesi aşamasında mutlaka gerekli olan bu meslek dalı için eğitim uzman kurumlar tarafından verilmektedir. Sertifikanızı alarak sizde kamu ve özel kurumlarda hemen çalışma fırsatı elde edebilirsiniz.