Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Baybur Üniversitesine 6 öğretim üyesi alınacak

Baybur Üniversitesine 6 öğretim üyesi alınacak
Spread the love

Resmi gazetede de yayımlanan habere göre Bayburt Üniversitesinde 6 Öğretim üyeli personel alımı yapılacaktır. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca yapılacak olan personel alımında gerekli başvuru şartları da haberimizde bulunuyor. Bu şekilde ataması yapılacak olan Öğretim üyesi adaylarında bulunması gereken özelliklerde aşağıda detaylı olarak verilmiştir.

Yükseköğretim kurulu tarafından yapılacak personel alımında 2547 sayılı kanunun gerekçeleri de ön planda tutulacaktır. Bayburt üniversitesine gerçekleşecek personel alımında öğretim üyelerine 657 sayılı kanunda geçerli olarak sağlanacaktır. Başvuru işlemlerinin öncelikle online şekilde üniversitenin personel alım alanına yapılacaktır. Başvurusu onaylanan adaylara rektörlük tarafından bilgilendirme gelerek birebir başvuru işlemi de devamında yapılacaktır.

Bayburt Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımında Belirlenen Şartlar

2547 sayılı kanunda bulunan değerlendirmeye göre Yükseköğretim Kanunun 23. Maddesi de öğretim üyesi alımında etkili olacaktır. 657 DMK kanununda 48inci maddesi ile devlet hizmetlerine girecek olan adaylarda aranan özellikler öğretim üyelerinde değerlendirilecektir. Bu şekilde yapılacak olan başvurularda 48. Madde değerlendirilmesi adaylar tarafından yapılmalıdır. 

Aynı şekilde 2547 sayılı kanunda bulunan 38. Ek madde kapsamında bulunan değerlendirmede başvuruda geçerli olacaktır. Bayburt üniversitesine yapılacak öğretim üyesi başvurularında ilk olarak üniversitenin yayımladığı ilan göz önünde bulundurulur. Böylece online olarak ilk başvuru da üniversitesinin resmi sitesine yapılmaktadır. 

Öğretim Üyesi Olarak Alınacak Bayburt Üniversitesi Personel Alımında İstenilen Belgeler

  • Başvuru dilekçesi
  • Üniversitenin web sitesinden alınmış başvuru formu
  • Onaylı Nüfus Cüzdan Sureti
  • Son 6 ay içerisinde çekilmiş olan bir adet vesikalık fotoğraf
  • Onaylı olarak bulunan transkript belgesi
  • Yabancı ülkelerden edinilen mezuniyet belgelerinin denklik belgesi
  • Devam eden yüksek eğitim ya da doktora alanındaki öğrenci belgesi şeklinde bulunan belgeler ile Bayburt üniversitesine direkt olarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Üniversitenin fakültelerinde yer alacak öğretim üyeleri için adaylar tecrübeli oldukları alanları onaylı belgelerini de bizzat olarak yapılacak görüşmede getirmelidir. Bu şekilde e devlet üzerinden belirlenecek başvuru işlemleri de takip edilebilmektedir. Son olarak erkek adaylar için askerlik durumu bildirimi ve tecil belgeleri başvuru belgeleri arasında yer almalıdır.