Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Başkent Üniversitesi akademik personel alımı yapacak

Başkent Üniversitesi akademik personel alımı yapacak.
Spread the love

Başkent Üniversitesi akademik personel alımı yapacağını ilan etti. Bünyesinde çalışmak üzere 55 öğretim görevlisi ve 21 araştırma görevlisi alımı yapacak. 

Başkent Üniversitesi 76 akademik personel alımı yapacak. Başvurular 16 Ağustos 2019 tarihinde son bulacak.

Hangi yüksekokul ve fakültelere akademik personel alımı yapılacak?

Yayınlanan ilana göre;

Diş Hekimliği Fakültesi, 

Eğitim Fakültesi, 

Fen Edebiyat Fakültesi, 

Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, 

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, 

İletişim Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, 

Sağlık Bilimleri Fakültesi, 

Ticari Bilimler Fakültesi, 

Yabancı Diller Yüksekokulu, 

Kahramankazan Meslek Yüksekokulu, 

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Tıp Fakültesi’ne araştırma görevlileri ve öğretim görevlileri alımı gerçekleştirilecek.

Başkent Üniversitesi akademik personel başvuru şartları neler? 

Başvuru yapmak isteyen adayların ALES’ten minimum 70 puan almaları gerekmektedir. Doktorasını bitiren adaylardan ALES belgesi istenmiyor. Başvuru şartlarından bir diğeri de şu : Adayların KPDS (  Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı) veya ÜDS’den ( Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı) minimum 50 puan almaları gerekmektedir. Bu sınavlara denkliği YÖK tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan dengi bir puan almış olan adaylar da başvuru yapabilir.

Başvuru yapmak isteyen adayların başvurularını, dilekçeleriyle birlikte, başvurmak istedikleri ilgili Fakülte Dekanlığı, Meslek Yüksekokulu, Yüksekokul Müdürlüğüne yapmaları gerekmektedir.

Sınav takvimi nasıl olacak?

Akademik personel başvuruları 16 Ağustos tarihinde son bulacak. Başvuran adayların ön değerlendirmeleri 19 Ağustos’ta gerçekleştirilecek. Ön değerlendirmeden başarıyla geçen ve istenen öteki koşulları sağlayan adaylar için 21 Ağustos 2019 tarihinde giriş sınavı yapılacak. 23 Ağustos Cuma gününde de sonuçlar açıklanacak.

Başvuru yapmak ve ilanın detaylarını öğrenmek isteyen adaylar https://www.baskent.edu.tr/upload/files/hab_id170.pdf sitesine giriş yaparak gerekli bilgileri edinebilir.