Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Başkan Erdoğan öğretim yılı mesajı yayımladı

Başkan Erdoğan öğretim yılı mesajı yayımladı
Spread the love

Yeni eğitim öğretim yılı bugün başladı. 2019-2020 eğitim öğretim yılı zili çaldı ve çocuklar okullarına kavuştu. Yeni yıl öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan bir mesaj yayımladı. Tüm öğrencilere başarı dileklerini ileten Erdoğan eğitim öğretimin daha ileriye gidebilmesi için çalışmalar yapacaklarını söyledi.

Genç ve dinamik bir nüfusa sahip olduğumuzun altını çizen, Erdoğan yeni eğitim döneminin hayırlı olmasını temenni etti.  Ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşabilmesi ve daha ferah özgür ve ideal bir ülke olması için eğitimin son derece iyi olması gerekiyor diyen Erdoğan, eğitim anlayışının yenilenmesi konusunda da çalışmalar yapılacağını söyledi.

Dönemin ve günün ihtiyaçlarını tespit ederek çalışmalar ona göre yapılacak ve çalışmalar artarak devam edecektir.  Son dönemde eğitim konusunda değişiklikler yapıldı. Özellikle 2019-2020 eğitim öğretim döneminde yaşanan gelişmeler bir ilk niteliği taşıyor. Eğitim döneminde ara tatillerin olması ve eğitimde yaşanacak olan diğer gelişmeler bir ilki yaşatacak.

Eğitim öğretim döneminde, 2 ara tatil olacak. Öğrencilik yeni eğitim döneminde daha az ders daha fazla etkinlik görecek. Öğrenciler daha bilinçli olması için yeni bir takım çalışmalar yapılacak. Daha donanımlı ve bunaltmayan eğitim sistemi entegre edilmeye çalışılıyor.

Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Milli Eğitim Bakanı Selçuk da yeni yılda öğrencilere başarı dileklerini iletti.  Yeni eğitim döneminde yapılacak çalışmalar hakkında konuşan Selçuk 2019-2020 döneminde bir takım yenilikler oldu ve ciddi anlamda yapılan çalışmaların sonucunda çok daha iyi bir eğitim sistemimiz olacak şeklinde konuştu.

Yeni dönemde ders aralıkları, teneffüsler, eğitim sistemi ciddi anlamda değişti. Öğrencilerin okula daha fazla adapte olması ve için yenilikler yapıldı. Öğrenciler daha az ders daha fazla etkinlik ile yeni döneme başlıyor.