Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Balık pulu hastalarının ilaç sevinci

Balık pulu hastalarının ilaç sevinci
Spread the love

Balık pulu hastaları bekledikleri ilaçlara sonunda kavuştu. Bu tarz hastalıklarda ilaçlar çoğu zaman temin edilse de balık pulu hastaları ilaçlarını alamamıştı. 150 kadar hasta Sağlık Bakanının çalışmaları sonucunda ilaçlarını aldı.

Manisa’daki Turgutlu İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri, ilaçları Çatalköprü, Gökgedik, Kayrak, Yukarı Bozkır, Osmancık, Dalbahçe ile Güney bölgelerindeki hastalara ilaçları verildi. Hastalarda ilaçların verilmesinden sonra memnuniyetlerini dile getirdi. Hastalardan olan Yasin Kaçır ilaçları kullanmaya  başladığını söyledi ve devlete teşekkür ediyorum açıklamasını yaptı.

Manisa Turgutlu ilçesinde 150 kadar balık pulu hastası var. Kullanılan ilaçların bazılarını tedavülden kaldırılması sonucunda hastalar sorun yaşıyordu. Tedavilerinin aksamasını istemeyen hastalarda bu durumu Sağlık Bakanlığına iletti ve Bakanlık hızlıca bu olayı çözüme kavuşturdu. Yapılan çalışmalarla 150 kadar balık pulu hastası ilaçlarına kavuştu.

Bu konuda Bakan devreye girdi hastalara gereken ilaçların temin edilmesini sağladı. Aynı ilacın muadili üretildi ve bu hastalıkla uğraşmak zorunda olanlara büyük umut oldu.  150 kadar hastanın ilaçları gönderildi ve tedaviye başlandı. İlacı kullanan hastaların büyük kısmı bu ilacın daha iyi olduğunu söylüyor.

Hastalar ve hasta yakınları da ilaçların devamının gelmesini istiyor. Bu konuda Sağlık Bakanlığı da hastalara çalışmalar  yapacağının sözünü verdi. Hastalarda mağduriyet yaşamamak için ilaçların gelmesini ve balık pulu hastalığı için gereken ilaçları kullanmak istiyorlar. Hastaların tamamı Sağlık Bakanı Fahretti Koca’ya teşekkür etti.